Starcia z policją na festiwalu muzyki afrykańskiej

Opublikowano: 09.07.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2288

Policja niemiecka starła się z uczestnikami festiwalu jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia „Erytrea” w Giessen. Policja musiała też użyć pałek i gazu pieprzowego. Eritrea-festival zgromadził uczestników, którzy dali się ponieść anarchii. 22 członków sił interwencyjnych zostało rannych – informuje policja.

Starcie w sobotę 8 lipca miały miejsce w różnych częściach miasta. Policja została obrzucona kamieniami i butelkami. W odpowiedzi użyła gazu łzawiącego i armatki wodnej. Mobilne grupy demonstrantów na ulicach tego liczącego około 80 000 mieszkańców miasta, prowadziły jednak dalej podjazdową bitwę.

W leżącym na północ od Frankfurtu Giessen zmobilizowano około tysiąca policjantów, aby zabezpieczyć festiwal, na którym już w zeszłym roku dochodziło do licznych incydentów. Gmina Giessen chciała go nawet zakazać, ale wymiar sprawiedliwości w piątek dał „zielone światło” organizatorom.

W dwudniowym festiwalu bierze udział od 2000 do 3000 uczestników. Eritreafestival budzi kontrowersje w samej diasporze Erytrejczyków w Niemczech. Przeciwnicy zarzucają organizatorom zxwiązki z autorytarnym reżimem tego kraju. Krajem rządzi Issaias Afeworki, bohater niepodległości, który jednak ustanowił system jednopartyjny i rządzi bez wyborów.

Przenoszenie tych problemów do Niemiec to jednak efekt otwarcia kraju na masową imigrację. Jeden ze złośliwych internautów komentował filmik z zajść pytaniem – co robi niemiecka policja w Afryce? Inny zauważył, że już rozumie, dlaczego większość funkcjonariuszy głosuje na AfD.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.