Oskary odmówiły Zełenskiemu

Opublikowano: 11.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2909

Od roku Wołodymyr Zełenski jest witany z otwartymi ramionami na wszelkiego rodzaju rozdaniach nagród, festiwalach filmowych, a nawet na nowojorskiej giełdzie, ale jeśli chodzi o Oscary – ukraiński przywódca spotykał się z chłodnym przyjęciem.

Już drugi rok z rzędu Akademia zlekceważyła Zełenskiego, który miał nadzieję na kontynuację swojego (zdalnego) występu na Festiwalu Filmowym w Berlinie w zeszłym miesiącu w trakcie wirtualnego spotu w niedzielnej transmisji telewizyjnej rozdania Oscarów w ABC.

Sondaże pokazują, że poparcie Amerykanów dla udzielenia pomocy Ukrainie osłabło.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku Zełenski pojawił się przez satelitę na festiwalach filmowych w Cannes i Wenecji, a także na rozdaniu nagród Grammy. Na Złotych Globach w styczniu Sean Penn przedstawił Zełenskiego, który powtórzył swoje przesłanie z ostatnich 12 miesięcy, że Ukraina wygra wojnę z Rosją i oklaskiwał „wolnych ludzi wolnego świata – tych, którzy zjednoczyli się wokół wsparcia wolnego narodu ukraińskiego”.

Tymczasem Akademia nie jest jedyną grupą, która odrzuca Zełenskiego. We wrześniu ekipa Zełenskiego skontaktowała się z Toronto Film Festival w sprawie pojawienia się lidera przez satelitę, ale odmówiono im. Rzecznik TIFF powiedział wówczas, że festiwal „nie komentuje dyskusji z dygnitarzami, urzędnikami państwowymi czy międzynarodowymi ambasadami”. Rzecznik dodał, że festiwal „solidaryzuje się z Ukraińcami zarówno w kraju, jak i za granicą i z dumą prezentuje głębię i kreatywność ukraińskich filmowców na tegorocznym festiwalu”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.