Specjalna toaleta ma „nie marnować czasu” pracownika

Opublikowano: 26.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1315

Do urzędu patentowego w Wielkiej Brytanii zgłoszono projekt specjalnej toalety, która ma być pochylona pod kątem 13 stopni. Zdaniem jej twórcy będzie ona dzięki temu na tyle niewygodna, że nie będzie można spędzić na niej więcej niż kilku minut. Właśnie dlatego ma być ona dobrym rozwiązaniem dla pracodawców, aby ich pracownicy „nie marnowali czasu” podczas pobytu w ubikacji.

Konstruktorem nowego „wynalazku” jest niejaki Mahabir Gill, założyciel i właściciel firmy StandardToilet. W rozmowie z brytyjskimi mediami twierdzi on, że wpadł na pomysł skonstruowania specjalnej pochyłej toalety, gdy robił postój na autostradzie podczas podróży samochodem. Do ustronnego miejsca była jednak duża kolejka, zaś zdaniem Gilla była ona spowodowana faktem, że osoby idące „za potrzebą” jednocześnie przeglądały w tym czasie swoje telefony komórkowe.

Właśnie dlatego Gill zaczął budować prototyp specjalnie nachylonej toalety. Według niego kąt nachylenia 11 stopni był zbyt mały, ponieważ na takiej konstrukcji można było usiedzieć 15 minut bez poczucia dyskomfortu. Z tego powodu zdecydował się na 13 stopni, bo wtedy da się wytrzymać najwyżej od pięciu do siedmiu minut.

Według właściciela firmy StandardToilet jego rozwiązanie będzie pomocne dla brytyjskiego przemysłu. Jego wyliczenia mają bowiem wskazywać, że firmy w Wielkiej Brytanii tracą rzekomo miliardy funtów, ponieważ ich pracownicy zamiast wykonywać swoje zadania, siedzą w toalecie i przeglądają sieć społecznościową Facebook. Dodatkowo Gill może liczyć na poparcie… British Toilet Association, czyli organizacji walczącej o lepsze standardy w publicznych ubikacjach.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Przecież pracownik może również zrobić przerwę od pracy niekoniecznie siedząc na kiblu – równie dobrze może stać.

marioelche
Użytkownik
marioelche

To i tak nic w porównaniu z publicznymi kiblami ZSRR – dziura w podłodze – pod spodem wielki zbiornik. Robiło się na kucanego, ściany kabiny zaczynały się dopiero na wysokości kolan, do tego smród ze zbiornika. Czas przebywania sam użytkownik ograniczał do naprawdę niezbędnego minimum.