Sokrates został uniewinniony

Opublikowano: 28.05.2012 | Kategorie: Historia, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 412

W Atenach odbył się sąd nad antycznym filozofem Sokratesem.

– „Oskarżony” został uniewinniony prawie 2500 lat po śmierci – poinformowali organizatorzy projektu.

Podczas przeniesionego na scenę procesu w Atenach Sokratesa „sądziło” dziesięciu znanych prawników oraz 866 widzów. Opinie sędziowskie dotyczące winy filozofa podzieliły się po równo, natomiast widzowie 584 głosami uznali go za niewinnego. W ten sposób Sokrates został oczyszczony z zarzutów.

W 399 roku p.n.e. Sokratesa oskarżono w Grecji o to, że nie czcił bóstwa, które było patronem miasta oraz wyznawał swoich bogów, demoralizując w ten sposób młodych ludzi. Filozofa uznano za winnego i po tym, jak odmówił zapłacenia kary pieniężnej, skazano go na karę śmierci.

Źródło: Głos Rosji


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. guarana 28.05.2012 16:40

  śmieszne

 2. XXIRapax 28.05.2012 18:17

  @guarana

  Dlaczego?

 3. Viciu 28.05.2012 22:22

  przepraszam bardzo… ale to jest portal informacyjny traktujacy o powazniejszych sprawach czy brukowiec z papka medialna? bo zaczynam sie gubic…
  teraz tylko czekac, az beda sie pojawiac informacje jak w gazecie Fakt typu “nie moze spac, bo zona chrapie – wstrzasajace wyznanie mieszkanca Nibylandii”
  ehh…

 4. norbo 28.05.2012 22:45

  @Viciu – zgadzam się…

 5. memento 29.05.2012 08:22

  Rozbudować i mogłoby pójść do publicystyki, ale news ze świata to faktycznie nie jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.