Grecja walczy z plagą podpaleń lasów

Opublikowano: 26.08.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1442

Greckie władze określiły podpalaczy lasów „szumowinami” po tym, jak policja aresztowała 79 podpalaczy w związku z pożarami pustoszącymi kraj.

Minister ochrony ludności Wasilis Kikilias powiedział, że podpalacze podejmowali kilka prób wzniecenia nowych pożarów na górze Parnitha, na północny zachód od Aten.

Jest to jeden ze stu pożarów w kraju, w których w tym tygodniu w pożarach zginęło już co najmniej 20 osób.

„Popełniacie zbrodnię przeciwko krajowi” – ​​stwierdził Kikilias. „Podpalacze szumowiny wzniecają pożary, które zagrażają lasom, mieniu, a przede wszystkim życiu ludzkiemu” – powiedział Grekom minister podczas telewizyjnej odprawy nadzwyczajnej w czwartek. „Nie ujdzie ci to na sucho, znajdziemy cię i zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności” – zwrócił się do podpalaczy.

Jak podaje AFP, policja i grecki wywiad EYP prowadzą dochodzenie w sprawie incydentów. Rzecznik rządu Pavlos Marinakis powiedział greckiemu nadawcy publicznemu ERT, że spośród 140 aresztowań związanych z pożarami 79 było związanych z podpaleniami.

Setki strażaków w całej Grecji wciąż walczą ze śmiercionośnymi pożarami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Do podobnych zdarzeń doszło tego lata w wielu innych miejscach świata. Klimatyści nazywali (i wciąż nazywają?) podpalaczy w mediach „globalnym ociepleniem” i „zmianami klimatycznymi”.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 26.08.2023 20:10

    Szykują teren pod ,,megamiasta getta,,.To oczywiste.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.