Homoseksualny bankier z Goldman Sachs szefem skrajnej lewicy w Grecji

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1318

Stefanos Kasselakis stanął na czele Koalicji Radykalnej Lewicy. Nowy przewodniczący Syrizy rządzącej Grecją w latach 2015-2019 przez lata był pracownikiem amerykańskiego banku Goldman Sachs, a do wiosny wraz ze swoim homoseksualnej „małżonkiem” mieszkał w Stanach Zjednoczonych. W wyborach na szefa skrajnej lewicy Kasselakis pokonał byłą minister pracy postulującą odbudowę państwa socjalnego.

W wewnątrzpartyjnym głosowaniu Kasselakis otrzymał 56 proc. głosów od działaczy Syrizy. Tym samym został on następcą Aleksisa Ciprasa, byłego premiera Grecji, który kierował koalicją ugrupowań lewicowych przez ostatnich 15 lat.

Nowy lider Syrizy jak dotąd mieszkał w Ameryce i przez lata był inwestorem pracującym dla tamtejszego banku Goldman Sachs, co jak zauważają media, mocno kontrastuje z dotychczasową antybankową retoryką partii. Ponadto Kasselakis został pierwszym otwarcie homoseksualnym liderem partyjnym w Grecji, żyjąc w „małżeństwie” z amerykańskim pederastą.

Jego kontrkandydatką w wyborach na szefa Syrizy była Effie Achtsioglou, minister pracy i zabezpieczenia społecznego w rządzie Ciprasa. W swojej kampanii obiecywała między innymi odbudowę państwa opiekuńczego, podwyżek wynagrodzeń i inwestycji w sektor publiczny.

Na podstawie: Politico.com, Ethnos.gr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.