Amerykańskie korporacje będą inwestować w Kazachstanie

Opublikowano: 22.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew przyjął delegację kilkudziesięciu korporacji ze Stanów Zjednoczonych. Zainteresowane dużymi inwestycjami w tym kraju są między innymi koncerny paliwowe i energetyczne, a także Microsoft, Netflix, Goldman Sachs czy znany w ostatnim czasie głównie z produkcji szczepionek Pfizer.

Tokajew uczestniczył w dorocznym szczycie Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Przy tej okazji spotkał się z przedstawicielami globalnych elit finansowych oraz przedstawicielami największych na świecie korporacji.

Podczas spotkania z amerykańskimi finansistami kazachstański prezydent mówił głównie o reformach politycznych i gospodarczych, które mają są obecnie zakrojone na szeroką skalę. Przewidują one przede wszystkim otwarcie rynku Kazachstanu na zagranicznych inwestorów, w tym głównie na firmy ze Stanów Zjednoczonych.

Rozmówcami Tokajewa byli także przedstawiciele amerykańskich korporacji działających w innych branżach. Jednym z poruszanych z nimi tematów była budowa pełnoprawnego hubu technologicznego w Kazachstanie, a także szkolenie kazachstańskich urzędników przez amerykańskie koncerny.

Zainteresowane inwestowaniem w Kazachstanie są czołowe korporacje z USA. Z Tokajewem spotkali się więc między innymi przedstawiciele Netflixa, Microsoftu, Amazona, MasterCard, banku Goldman Sachs czy producenta szczepionek Pfizer.

Na podstawie: Nur.kz
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.