Grecka centroprawica zalegalizowała homomałżeństwa

Opublikowano: 17.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1259

Grecki parlament przyjął projekt centroprawicowej Nowej Demokracji, legalizujący „małżeństwa” homoseksualne. Dodatkowo odpowiednie zmiany prawne przyznają mniejszościom seksualnym wszystkie prawa rodzicielskie, zrównując pary osób tej samej płci z parami heteroseksualnymi. Poza nacjonalistami przeciwko ustawie głosowali niektórzy politycy centroprawicy oraz lewicy.

Prawo legalizujące „małżeństwa” homoseksualne zostało przegłosowane dzięki sojuszowi części centroprawicy z ugrupowaniami centrolewicowymi i radykalnie lewicowymi. Nie poparła jej około jedna trzecia polityków rządzącej Nowej Demokracji, a także nacjonaliści i pojedynczy lewicowi posłowie.

Po głosowaniu w parlamencie, liberalno-konserwatywny premier Kyriakos Mitsotakis wyraził dumę z faktu, że Grecja jest szesnastym krajem Unii Europejskiej, wprowadzającym „równość małżeńską”. Pogratulował mu między innymi brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron, który sam jako premier wprowadził podobną ustawę.

Decyzję Mitsotakisa o wprowadzeniu ustawy pod głosowanie skrytykował między innymi jeden z jego poprzedników, Andonis Samaras. Były szef Nowej Demokracji podkreślił, że „małżeństwa osób tej samej płci nie stanowią prawa człowieka”, a rząd nie powinien wprowadzać podobnych rozwiązań w oderwaniu od opinii społeczeństwa.

Portal Politico zauważa, że w ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą władze Grecji za naruszenia w zakresie praworządności, wolności mediów i praw podstawowych.

Na podstawie: Politico.eu, Ethnos.gr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 17.02.2024 13:26

    No to juz jest wiadomo kto zasiada w greckiej centroprawicy…same rowery i to stare rozklekotane rowery.

  2. rozrabiaka 17.02.2024 16:11

    “Grecka centroprawica zalegalizowała homomałżeństwa” to bardzo dobre posunięcie, na pewno zaczerpnęli je z Biblii

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.