Skandal na KUL

Opublikowano: 25.11.2023 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3512

Katolicki Uniwersytet Lubelski wyrzucił z targów książki wydawnictwo Capitalbook. Powód? Ekspozycja książki „Wołyń bez mitów”. Przedstawiamy komunikat wydawcy ujawniający więcej informacji na temat tej niespodziewanej cenzury i represji.

Oświadczenie wydawnictwa Capitalbook

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że od dzisiaj nie znajdziecie nas na Katolickich Targach Książki w Lublinie, odbywających się w holu Collegium Jana Pawła II na „Katolickim” Uniwersytecie Lubelskim, na których mieliśmy stoisko. Dziś rano zostaliśmy wyrzuceni z targów.

Cały czas czekamy na podanie oficjalnej przyczyny. Nieoficjalnie przekazano nam, że powodem była ekspozycja książki „Wołyń bez mitów”. Decyzję przekazał nam Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, a kierownictwo KUL wysłało dwóch „pomocników”, którzy mieli dopilnować, abyśmy niezwłocznie opuścili teren uczelni. W związku z tym musieliśmy odwołać wizyty Leszka Żebrowskiego, Piotra Plebaniaka, dr Ewy Kurek oraz dr. Leszka Pietrzaka, którzy mieli być na naszym stoisku.

Od wielu lat uczestniczymy w targach książki, a z taką sytuacją spotkaliśmy się po raz pierwszy. Szczególnie oburzający jest fakt, że próba kneblowania ust nastąpiła na Uniwersytecie, z definicji mającym być forum wymiany i ścierania się myśli. To, że dochodzi do tego na uczelni mającej w nazwie „katolicki” i odwołujący się do spuścizny św. Jana Pawła II, jest wprost niewyobrażalne. Kryjącym się w cieniu władzom uczelni dedykujemy słowa jej patrona: „Nie lękajcie się”.

Ludobójstwo wołyńskie jest niezaprzeczalnym faktem, a jego skala i okrucieństwo do dzisiaj budzi przerażenie. Pamięć o ofiarach jest nie tylko obowiązkiem, jest koniecznością, choćby by taka zbrodnia nigdy więcej się nie powtórzyła, a domaganie się chrześcijańskiego pochówku dla niepogrzebanych jest na wskroś katolickie. Zamilczanie tego bolesnego tematu w imię fałszywie pojmowanej poprawności politycznej jest czymś gorszym niż błąd – jest podłością.

Jako zespół Capital deklarujemy, że nie ulegniemy tej nienawistnej kampanii wykluczania i dalej będziemy kontynuować naszą misję. Jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do pracy i tworzenia nowych projektów. Nadal też będziemy współpracować ze Stowarzyszeniem Wspólnota i Pamięć, której to współpracy owocem jest zakazana od dziś na KUL książka „Wołyń bez mitów”.

Autorstwo: Capitalbook
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. JedynaDroga 25.11.2023 10:34

  Najbardziej przeraża w tym wszystkim całkowity brak wolnych, oddolnych, pro społecznych struktur. Katolicka uczelnia odrzuciła książkę o bardzo ciężkim i nieprzyjemnym wydźwięku , która absolutnie nie miała wspólnego z tematyką anty-kościelną.

  Dyskusja nie polega na wybiórczym doborze tematów do rozmów, albo rezwalamy na dobrowolne eksponowanie poglądów , albo mamy do czynienia z autorytaryzmem.

  Często dochodzi do sytuacji, że jak czegoś zakazują to odnosi to odwrotny skutek.

 2. Baltazar Bombka 25.11.2023 12:23

  Gdyby nie to zdarzenie, to mało kto dowiedziałby się o istnieniu tej książki. Ba, mało kto dowiedziałby się o takich targach na KULu. A teraz wieść się niesie.

 3. replikant3d 25.11.2023 18:56

  To dopiero początek. Poczekajcie jak już oficjalnie Ukry będą miały przywileje…wtedy dopiero ludziska sę obudzą…tyle że będzie już za późno. Tkniesz Ukra, to trafisz do pierdla. jak UKr obije ci twarz, to będzie ,,mała szkodliwość czynu,,

 4. Denisrozrabiaka 25.11.2023 20:56

  “…holu Collegium Jana Pawła II na „Katolickim” Uniwersytecie Lubelskim” – dlaczego w cudzysłowie? Czegoś wierzący nie pojmują?
  A czy na targach było stoisko z bestsellerem wszech czasów – Biblią?

 5. Denisrozrabiaka 25.11.2023 21:01

  @replikant3d “…już oficjalnie Ukry będą miały przywileje” – i co proponujesz w związku z tym? – nie lepiej, zaprosić paru chłopa – Ukraińców na chatę? Kto się będzie opiekował twoją żoną i rodziną kiedy będziesz walczył z iranem, Rosją czy gdziekolwiek amerykanie ciebie wyślą?

 6. akami 26.11.2023 08:50

  Szydy nawet na uczelni z nazwy katolickiej. Gdzie nie obejrzyd się to pasoszyd. I jak widać srebrniki lepiej smakują od głoszenia prawdy. KK to już jest tylko korporacja podporządkowana szydowskiej racji stanu. Pieniądze i pieniądze. I ludzie to widzą. I tak KK zarzuca sam sobie petlę na szyję. Na gałęzi szyd powiesił worek z pieniędzmi. KK wyciaga rękę a szyd trzyma nogę na stołku. Pytanie kiedy nadejdzie ten moment gdy korporacje szydowskie kopna ten stołek i zamienią zużyty jak szmata KK na ślepy i podporządkowany i ograniczony umysłowo izlam?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.