Siły Hamasu rozpędziły manifestacje socjalne w Gazie

Opublikowano: 15.03.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Siły bezpieczeństwa Hamasu, ugrupowania palestyńskiego rządzącego w zamkniętej Strefie Gazy, rozproszyły wczoraj manifestacje niezadowolenia socjalnego. Dziesiątki członków sił bezpieczeństwa, w tym wielu w cywilu, zakończyły wiec mieszkańców w północnej części enklawy, doświadczonej wojną, biedą i ponad 10-letnią izraelską blokadą. Podobnie było w centrum Strefy.

Protest osób rannych i kalek

Palestyńska policja interweniowała w sektorze Deir al-Balah, w środkowej części Gazy, gdzie doszło do blokady dróg i palenia opon. Protestujący domagali się poprawy warunków życia na małym terytorium ich „więzienia pod otwartym niebiem“. Połowa mieszkańców żyje w biedzie. Ludzie mają do czynienia z brakami podstawowych produktów, bezrobociem, uczuciem zamknięcia.

Palestyńska sieć organizacji pozarządowych skupiająca ok. stu organizacji „zdecydowanie potępia kampanię aresztowań i nadużyć popełnionych przez siły bezpieczeństwa w Dżabaliji, na północy Strefy Gazy, przeciw prawom dziesiątek obywateli“ – w dzisiejszym komunikacie specjalnym. Manifestantów rozpędzono strzałami w powietrze.

W umęczonej Strefie rzadko dochodzi do protestów socjalnych. Kiedy w styczniu 2017 r. ludzie protestowali przeciw brakom elektryczności, siły Hamasu szybko rozproszyły pochód. W Gazie trwa jednocześnie „nieograniczony“ strajk głodowy rannych, którym Autonomia Palestyńska zawiesiła wypłatę zasiłków.

Autorstwo: JSz
Zdjęcie: Palinfo
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ