Sejm wyrzucił do kosza ustawę Hoca?

Opublikowano: 27.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1397

Sejm będzie w czwartek obradował nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2022 r. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w ubiegłym tygodniu zaopiniowała negatywnie wszystkie 65 poprawek zaproponowanych przez izbę wyższą parlamentu. Posłowie rozpoczną także prace nad rządowym projektem ustawy, która ma usprawnić działanie podatkowej części Polskiego Ładu. Wiele wskazuje na to, że kontrowersyjna „ustawa Hoca” nie trafi pod głosowanie.

„Trwają prace nad tymi kwestiami. Ustawa ta jest przedmiotem kontrowersji i dyskusji w klubie PiS. Dotyczy to wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników i możliwości weryfikacji szczepień dla pracodawców” – powiedział poseł PiS Rafał Bochenek w rozmowie z Radiem Kraków. Polityk obozu rządzącego twierdzi, że posłowie ostatecznie zmodyfikują pierwotny kształt kontrowersyjnej „ustawy segregacyjnej”.

Jak podają media, najbardziej intensywne dyskusje trwają w obrębie zapisu umożliwiającego weryfikację covidową pracowników. „Nie chcę deklarować teraz, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone. Ciężko powiedzieć. Ta ustawa budzi wiele emocji. Są manifestacje tych, którzy nie chcą takich rozwiązań. Trwają dyskusje na temat kształtu tej ustawy. Wśród rozwiązań jest na przykład rozważane nakładanie grzywny dla osób, które nie będą nosić maseczki tam, gdzie to jest obowiązkowe. To jest drążone na komisji i politycznie ustalane w rządowej większości” – powiedział Bochenek na antenie Radia Kraków.

Autorstwo: Dariusz Kloch
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.