Rząd ułatwi „cudzoziemcom drogę do naszego rynku pracy”

Opublikowano: 31.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1678

Wiceminister rozwoju, technologii i pracy Iwona Michałek zapowiada dalsze otwarcie polskiego rynku pracy na obcokrajowców. Rządowy „Krajowy Plan Odbudowy” przewiduje wprowadzenie szeregu ułatwień dla imigrantów, aby ściągali oni do Polski także całe swoje rodziny. Tego od obecnej władzy mają bowiem oczekiwać polscy przedsiębiorcy.

Posłanka i przewodnicząca krajowego komitetu Porozumienia Jarosława Gowina, przypomina o przemilczanej stronie planów rządu Mateusza Morawieckiego w zakresie odbudowy gospodarki po skutkach pandemii koronawirusa. Jest nim mianowicie dalsza liberalizacja przepisów, która ma na celu ściągnięcie do Polski jeszcze większej liczby obcokrajowców.

– Chcemy, by cudzoziemcy mieli łatwość przyjazdu do Polski, rozpoczęcia tu pracy, zwłaszcza w zawodach, w których brakuje nam rąk do pracy, w których Polacy niechętnie pracują. Chcielibyśmy im zaproponować, by sprowadzili także swoje rodziny, by razem z nami budowali nasze PKB – mówi Michałek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

„Ułatwienie drogi obcokrajowcom do naszego rynku pracy” ma polegać głównie na przekazaniu odpowiednich kompetencji do Urzędów Pracy. To właśnie one miałyby wydawać pozwolenia na pracę imigrantom, a także doprowadziłyby do skrócenia czasu na uzyskanie zezwolenia i ograniczenie formalności.

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Technologii i Pracy nie ukrywa, że rządzący zamierzają jeszcze szerzej otworzyć rynek pracy dla imigrantów, bo tego oczekują przedsiębiorcy. Michałek ma „w każdym tygodniu słyszeć od przedsiębiorców, że mają mało rąk do pracy i to nie tylko w takich branżach jak handel, usługi budowlane, ale także w innych sferach, jak teleinformatyka”.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Dandi1981 31.05.2021 14:46

  Tego oczekują przedsiębiorcy 2% społeczeństwa a czego oczekuje reszta 98% godnych zarobków a przedsiębiorcy odwrotnie wzbogacenia się przy niskich placach dla nich to nie są ludzie tylko niskie koszty produkcji.

 2. hashi 31.05.2021 16:56

  Widzę to tak, Polak nie chce pracować za miskę ryżu bo 70% jego pensji zabiera rząd w składkach i podatkach. Ucieka więc za granice lub żyje na cycu państwowym, mamy deficyt rąk do pracy. Państwo sprowadza multikulti które chce robić za ową miskę ryżu, zwalnia ich jednocześnie z części składek co sprawia, że obcokrajowiec zarabia 50% więcej od Polaka.
  Równocześnie państwo ora przedsiębiorców nowymi podatkami i składkami tak by nie zatrudniali już polaków tylko obcokrajowców ewentualnie by likwidowali biznes i oddali korporacjom lub uciekali za granice.
  Za nowy ład zapłacą wszyscy droższą ceną usług i towarów. Bo skoro państwo zwiększa wydatki a jego przychody są takie same to musi się zadłużać i drukować jeszcze więcej.
  Najbiedniejsi się jarają że dostaną w pensji 100 zł więcej ale zapominają że wydadzą znacznie więcej.

 3. Szwęda 31.05.2021 17:02

  I znowu będzie 10 złotych na godzinę. W Polsce chyba nigdy znacząco nie zwiększą się zarobki zwykłego pracownika, czyli tego który pracuje najwięcej i najciężej. Jak na razie co jest niemal doskonale przemilczane – Polska nadal znajduje się w ogonie Europy jeżeli chodzi o zarobki – mam na myśli oczywiście większość pracowników rzeczywiście pracujących, a nie jakiś tam odsetek, któremu spływa coraz więcej i więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.