Rozdzielała małżeństwa dzieci. Stanie przed sądem

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1201

Prawie pięć lat temu duńska minister integracji Inger Støjberg podjęła, jak się obecnie okazuje, problematyczną decyzję dotyczącą osób ubiegających się o azyl. Za rozdzielanie małżeństw „uchodźców”, w których jedna osoba była nieletnia, stanie ona przed Sądem Najwyższym Królestwa Danii.

Kryzys migracyjny z 2015 roku stał się olbrzymim problemem nie tylko dla państw znajdujących się na granicach Unii Europejskiej, ale także dla bogatych krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. Przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej byli bowiem zainteresowani dotarciem właśnie do najbogatszych unijnych państw, a zalicza się do nich również Dania.

Zdecydowała się ona wówczas na bardziej restrykcyjną politykę wobec osób ubiegających się o azyl. Ministerstwo Imigracji, Integracji i Mieszkalnictwa nakazało służbom imigracyjnym rozdzielanie tych małżeństw, w których co najmniej jedna osoba była nieletnia. Decyzja podjęta przez Støjberg miała dotyczyć łącznie 23 związków małżeńskich.

Duński rzecznik praw obywatelskich uznał jednak, że nakaz był niezgodny z prawem. Nie dawał on bowiem władzom możliwości indywidualnej oceny poszczególnych spraw, ani nie pozwalał na kontakt z owymi małżeństwami. Tym samym była minister stanie przed Sądem Najwyższym jako pierwszy polityk od ponad ćwierć wieku, o czym zadecydowali w głosowaniu parlamentarzyści.

Sama Støjberg broni swojej decyzji z 2016 roku. Jej zdaniem była ona konieczna, aby na terenie Danii nie było możliwe zawieranie małżeństw z dziećmi. Ponadto była minister ma żal do swojej liberalnej partii Venstre, która zachęcała innych parlamentarzystów do poparcia wniosku o postawienie jej przed sądem.

Na podstawie: Friatider.se, Euronews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 16.01.2021 12:18

    A jak gdzieś nie wolno zawierać małżeństw homoseksualistom to czy jak taka para przyjedzie z zagranicy, to się je rozdziela? Oj, byłby krzyk w mediach.

  2. BANDZIORkaq 16.01.2021 18:54

    #Radek
    Dobree!
    Czekam, kiedy pedofile, zoofile , koprofici, nekrofile i inni podobni zaczną postulować o równość wobec prawa jako mniejszość seksualna, wszak dyskryminacja, zwłaszcza w zakładach penitencjarnych, zakrawa o znęcanie się. A ich orientacja nie jest od nich zalezna….Uwarunkowania kulturowe i religijne nie muszą warunkować pedofilii, bo małżeństwo zawarte nie musi oznaczać jego konsumpcji. Przykłady chociażby w naszej rodzimej historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.