Rosyjskie rakiety zagrażają polskim miastom

Opublikowano: 25.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 568

Rosyjskie rakiety, które zostały umieszczone na początku sierpnia w obwodzie kaliningradzkim zagrażają największym polskim miastom. Do takich informacji dotarło „Wręcz przeciwnie”.

Chodzi o rakiety S-400 Triumf, które moją być częścią nowego sytemu antyrakietowego Rosji.

Jeden z oficerów SWW powiedział: „Oficjalnie są to rakiety ‘ziemia-powietrza’, ale co leci, to musi spaść. Te rakiety ustawiono w Kaliningradzie po to, aby kontrolować polską przestrzeń powietrzną.”

Na chwilę obecną rakiety te mają ładunki konwencjonalne, ale każda rosyjska broń konstruowana jest tak by mogła być wykorzystana do ataku. Moskiewski Instytut Techniki Cieplnej finalizuje na przykład projekt budowy rakiet balistycznych wyposażonych w głowice jądrowe zdolne do pokonania wszystkich systemów obrony antyrakietowej, jakimi dysponuje NATO.

Nie jest przypadkiem, że jeden z najnowocześniejszych systemów rakiet jest instalowany w najbardziej wysuniętej na Zachód części Rosji, bezpośrednio sąsiadującej z Polską. Z różnych, oficjalnych i nieoficjalnych, informacji wynika, że Kreml planuje do końca roku wyposażyć stacjonujące w obwodzie kaliningradzkim oddziały przeciwlotnicze Floty Bałtyckiej w dwa dywizjony rakiet S-400 Triumf.

Jak twierdzą rosyjscy eksperci, rakiety te mogą namierzać wiele celów jednocześnie w promieniu około 400 kilometrów od miejsca startu. W ich zasięgu będą polskie miasta. Między innymi Warszawa, Gdańsk, Elbląg, Bydgoszcz, Olsztyn czy Łódź.

Ponadto rakiety te mogą zwalczać niewykrywalne samoloty typu stalth, pociski balistyczne oraz rakiety, których prędkość poruszania się nie przekracza 4,8 km/s.

Opracowanie: Sek
Źródło: Nowy Ekran


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. jegor 25.09.2011 08:41

    Chyba nikt, będący przy zdrowych zmysłach nie oczekiwał, że Rosjanie specjalnie zadbają o czystą przestrzeń powietrzną dla amerykańskich rakiet, które nie wiadomo po co mają być zainstalowane w Polsce.
    Podobnie nikt nie uwierzy, że amerykańskie rakiety które mają być instalowane w Polsce będą wycelowane w Antarktydę czy Koreę Płn.
    Chcieliśta rakiet – to je macie.

  2. Odi 25.09.2011 10:28

    A wiz jak nie było tak dalej nie będzie. Dyplomację mamy wyśmienitą

  3. jegor 25.09.2011 12:05

    I jeszcze post scriptum.
    Tekst jest o rakietach przeciwlotniczych i przeciwrakietowych.
    Na pomysł ataku na miasta czymś takim mógłby wpaść tylko jakiś “specjalista” z partyjno-sejmowej komisji ds. katastrofy lotniczej.
    Rakiety takie projektuje się do zwalczania samolotów i rakiet, i naprawdę nie jest do realizacji tego celu potrzebna ciężka bomba atomowa.
    Wystarczy czasem zdrowy rozsądek, aby nie pisać bzdur.
    Choć są wyjątki – pod koniec II wojny Niemcy skonstruowali superciężki czołg ‘Maus’. To było coś naprawdę potężnego – chyba 80 ton żelastwa. Czołg miał tylko jedną wadę – nie mógł poruszać się poza autostradami bo zapadał się w grunt, poza tym chyba 95% mostów w Europie nie pozwalałoby na jego przejazd. A bezsensem byłoby rozbieranie tego czołgu i przenoszenie go przez rzekę w kawałkach. Tym niemniej był to wspaniały czołg, tyle, że zagrożenie z jego strony (o ile coś podeszło mu pod lufę) było podobne do zagrożenia polskich miast rosyjskimi rakietami przeciwlotniczymi (nawet jeśli spadną).

  4. mgmg 25.09.2011 12:09

    @jegor
    Jesteś specjalistą od rakiet i głowic? Czy tak sobie piszesz. Poza tym uważasz, że ruskie nie rozstawiły by ich w Kaliningradzie gdyby Polacy nie zaczeli z tarczą?

  5. Machiawelli 25.09.2011 13:16

    Tak się składa, że odrobinę znam się rakietach i systemach z nimi związanych. Po pierwsze te 400 km to tylko dal powolnych i dużych celów. Po drugie trajektoria lotu pocisku ziemia-powietrze i ziemia-ziemia i ich systemy naprowadzania na cel są diametralnie inne. Po trzecie masa głowicy bojowej jest śmiesznie mała, żeby zagrozić celą lądowym a tym bardziej obszarowym (trzeba też sprawdzić ile tych zestawów FR posiada).
    No i jeszcze sprawa zwalczania samolotów…żeby zwalczyć trzeba najpierw wykryć, a tak rozbudowanych systemów radarowych działających w odpowiednich długościach spektrum Rosjanie tam raczej nie mają.

  6. SL 25.09.2011 16:05

    S-400, jak i 300 to rakiety przechwytujace, maja zbyt mala mase glowicy bojowej by wlozyc tram cokolwiek do atakaowania celi naziemnych, poza tym inne sa zasady namierzania.

    Bardziej martwil bym sie rakietami 9K720 Iskander, ktore od ponad roku stoja w Kaliningradzie.

  7. 8pasanger 26.09.2011 01:53

    A czego się spodziewaliśmy?Rakiety przeciwlotnicze S-400 to kolejna generacja.Wiadomo ,że rakieta S-300zestrzeliła F-117 nad terenem byłej Jugosławii kilka lat temu.Zestrzeliwanie rakiet balistycznych oraz pocisków rakietowych o prędkości do 4,8km/s-to powinno dać do myślenia zwolennikom instalacji baterii rakiet w Redzikowie-Rosjanie zabezpieczają się-najwyraźniej nie są durniami i nie uwierzyli ,że bateria w Redzikowie będzie zestrzeliwać rakiety balistyczne z Iranu w drodze do USA-może dlatego ,że Iran nie dysponuje rakietami o takim zasięgu.Oczywiście wzrost ilości militarnych instalacji imperium amerykańskiego czy rosyjskiego wcale nie jest korzystny dla Polski-czy ktoś jeszcze pamięta ,że po ostatniej wojence światowej Polska była kupą gruzów?

  8. von und zu 26.09.2011 02:54

    Straszna wiadomość. Chyba zaraz wlezę pod łóżko, a może nawet zejdę do piwnicy. Co prawda rosyjskie rakiety (i to te największe) są na 100% wycelowane również w Nowy Jork, Waszyngton, Londyn, Paryż, Rzym, Tokio, itp, ale co tam jakieś tam obce metropolie. Ważne, że Pupy Szerokotorowe, Pcim, Łękocin i Giżycko są zagrożone.

  9. LeeFu 26.09.2011 12:48

    @Machiawelli- Chcialbym tylko cos sprostowac *(a sluzylem w przeciwlotnictwie i rosyjskich wozach PRWB, ktore do tej pory jako jedyne wykrywaja i zestrzeliwuja apache na najnizszych mozliwych wysokosciach).
    Rosyjski sprzet z lat 70 niczym nie ustepuje a czasami nawet przerasta Amerykanskie wyskokowe produkcje. Dlaczego? Mianowicie tylko dlatego ze nie sa naszpicowane technologiami czesto zbednymi albo tymi ktore ograniczaja miejsce czesto bardzej marnujac energie. Lampowe przyrzady namierzania moze i zajmuja duzo miejsca ale sluza tak samo dobrze jak te najnowsze amerykanskie a nieraz je nawet przerastaja. Ogolnie nie przecenialbym cyrkowych technologii amerykanskich. Jest jedno przyslowie o tych dwoch technologiach: “W Ameryce robi sie wielkie haloo z malych rzeczy , w Rosji robi sie duze rzeczy bez zadnego HALLO!. – chodzi tu o to ze Amerykanie przy kazdym projekcie skacza, i wychwalaja cudo, rosjanie robia na odwrot… Cicho robia niebezpieczne zabawki.. Pz

  10. wojand7 26.09.2011 15:36

    Teraz dokładnie widać jakich Polska ma speców z gwiazdkami oficerskimi w SWW po 3 tygodniowych kursach. Od kiedy rakietą oplot można zniszczyć
    2 milionowe miasto ? To tylko w czasie 2 wojny niemieckie plot. działa 88 mm mogły być wykorzystywane do zwalczania czołgów, ale też pociskami ppanc., a nie plot.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.