Rosja chce przetestować potężny pocisk jądrowy

Opublikowano: 16.05.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 782

Rosnące napięcie międzynarodowe powoduje, że można już mówić o okresie drugiej “zimnej wojny”. Oznacza to, że arsenał atomowy staje się ważnym argumentem politycznego nacisku. Największy potencjał jądrowy posiada obecnie Federacja Rosyjska, nieco ustępują na tym polu Stany Zjednoczone. Rosja będzie wkrótce testowała przerażający pocisk przenoszący głowice jądrowe o wielkiej sile rażenia, które będą w stanie zniszczyć kraj wielkości Francji.

Rosja przygotowuje się do testowania międzykontynentalnej rakiety balistycznej zdolnej do przenoszenia głowic nuklearnych o potężnej sile, zdolnej do zniszczenia całego kraju wielkości Francji. Taki ewentualny atak byłby katastrofalny i z pewnością zakończyłby się śmiercią wielu milionów ludzi.

Opracowywany w ciągu ostatnich siedmiu lat, nowy międzykontynentalny pocisk balistycznych RS-28 “Sarmat” uzyskał w terminologii NATO złowrogą nazwę “Szatan 2” ze względu na swoją potencjalnie niszczycielską moc i fakt, że jego poprzednik, pocisk RS-36M nosi w NATO przydomek “Szatan”. Rakieta jest zdolny do przenoszenia największych i najcięższych głowic nuklearnych i jest to obecnie największy pocisk jądrowy na świecie.

Cały zestaw gotowy do lotu waży nawet 100 ton i jest w stanie razić cele w promieniu 10 000 kilometrów. W sumie rakieta jest w stanie przenieść do 12 głowic jądrowych. Oprócz niesamowitej siły rażenia, RS-28 “Sarmat” ma też imponujące parametry prędkości. Analitycy twierdzą, że może rozwijać prędkość, przy której żaden system obrony przeciwrakietowej nie będzie w stanie jej przechwycić. Dodatkowo Rosjanie chwalą się, że pocisk jest wyposażony w zaawansowaną technikę stealth uniemożliwiającą wrogowi jego namierzenie.

Można tylko podejrzewać, że powstanie takiej broni zdolnej do niszczenia w jednym ataku całego kraju, określi standardy w zakresie rozwoju podobnych rozwiązań w arsenałach innych posiadaczy broni jądrowej. Będzie to niezbędne w celu osiągnięcia odpowiedniego poziomu wzajemnego odstraszania jądrowego. Rosyjskie media propagandowo dodają, że nowe rakiety mogą z łatwością “wymazać obszar wielkości Teksasu”, a takie ostentacyjne twierdzenia traktowane są jako próba zastraszenia swego długoletniego rywala – Stanów Zjednoczonych. W zasięgu RS-28 będzie cała Europa oraz wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Niestety w zasięgu będzie też Polska, która przez upór w budowie tak zwanej tarczy rakietowej chroniącej USA, mogą na nas kiedyś sprowadzić wielkie kłopoty.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. skyhigh 16.05.2016 12:01

  zadziałało – już się boję.

 2. BrutulloF1 16.05.2016 14:25

  Hehe a my co mamy? Kuchenkę gazową? Amerykanie przyjedźcie i nas obrońcie! A najlepiej dajcie nam swojego przestarzałego złomu, żeby oszczędzić na utylizacji i my za was się wykrwawimy jak w ’39. Potrwa to 5, 10 lat i będziecie mogli w końcu osłabioną Rosję wziąć pod swoje skrzydełka i zabrać się za Chiny a nam…Nam przybędzie sporo wielkich męczeńskich rocznic i pomników, bo ginąć bez sensu to nasza specjalność narodowa.

 3. Piechota 16.05.2016 15:13

  Nie “mogą na nas kiedyś sprowadzić wielkie kłopoty”, tylko mogą nas unicestwić.
  Jeszcze do niedawna, zagłębiając się trochę w historię, czasami miałem złudzenia, że ludzie jednak trochę poszli do przodu, w porównaniu np z pierwszą połową XX wieku. Od jakiegoś czasu już jednak nie mam żadnych złudzeń, że historia niczego ludzi nie nauczyła i że właśnie cofamy się w stronę przepaści. W elitach finansowych, politycznych, wojskowych itd jest wielu psychopatów, którzy wewnętrznie wyją z rozkoszy na samą myśl o ewentualnym urzeczywistnieniu swoich chorych marzeń.

 4. agama 16.05.2016 17:05

  na Polskę takie polecą w pierwszej kolejności po wybudowaniu tarcz 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.