Bombą atomową w Gazę?

Opublikowano: 06.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2174

Minister ekstremistycznej partii Otzma Yehudit stwierdził, że jedną z opcji Izraela w wojnie w Gazie jest zrzucenie bomby atomowej na Strefę Gazy.

Zapytany w wywiadzie dla Radia Kol Berama, czy sugeruje zrzucenie na enklawę jakiegoś rodzaju bomby atomowej, Minister Dziedzictwa Amichai Eliyahu odpowiada: „To jeden ze sposobów”. Eliyahu ze skrajnie prawicowej partii Itamara Ben Gvira nie jest częścią gabinetu bezpieczeństwa zaangażowanego w podejmowanie decyzji w czasie wojny, ani nie sprawuje władzy nad gabinetem wojennym kierującym wojną przeciwko grupie terrorystycznej Hamas.

Podczas wywiadu Eliyahu wyraził także swój sprzeciw wobec wpuszczenia jakiejkolwiek pomocy humanitarnej do Gazy, mówiąc, że „nie przekazalibyśmy nazistom pomocy humanitarnej” i twierdząc, że „w Gazie nie ma czegoś takiego jak niezaangażowani cywile”.

Popiera odzyskanie terytorium Gazy i przywrócenie tam osadnictwa. Zapytany o los ludności palestyńskiej odpowiedział: „Mogą udać się do Irlandii lub na pustynie, potwory w Gazie powinny same znaleźć rozwiązanie”. I dodał, że każdy, kto wymachuje flagą Palestyny ​​lub Hamasu, „nie powinien w dalszym ciągu żyć na powierzchni ziemi”.

W komentarzach pod tekstem opublikowanym na stronach „Times of Israel” można przeczytać, że Eliyahu powiedział to, co myśli wielu Izraelczyków, którzy wskazują na unikanie ofiar po stronie IDF.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Jest pewien plus tej wiadomości. Izrael oficjalnie przyznał się do posiadania broni atomowej. Dotychczas posiadał ją nieoficjalnie.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Vaunes 06.11.2023 15:45

  2 miliony ludzi stłoczonych na niewielkim skrawku ziemi, otoczonych przez potężnego sąsiada i odciętych przez niego od wody, prądu, jedzenia, leków, niemiłosiernie bombardowanych, nie mających dokąd uciec – i kto tu jest nazistą?!
  Świat stanął na głowie )))

 2. replikant3d 06.11.2023 17:13

  Vaunes, dziś rządzi pieniądz. kto ma pieniądz, ten ma władzę i może robić co chce. Taka smutna prawda. A ,,myckowi,, trzymają łapę na wszytkich finansach świata. Dlatego są tacy butni i bezczelni. Kto im co zrobi?

 3. emigrant001 06.11.2023 17:15

  dlaczego nie ma sankcji na izrael? dlaczego nikt nie nazywa ich zbrodniarzami?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.