Robot, który może być kontrolowany przez sieć 5G

Opublikowano: 10.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2401

Toyota przedstawiła światu robota T-HR3, który jest w stanie naśladować ruchy podłączonego do niego człowieka. Bot został przedstawiony światu w ubiegłym roku, jednak teraz został usprawniony i może być kontrolowany za pomocą sieci 5G.

Korzystając z technologii bezprzewodowej, dana osoba może zdalnie sterować robotem z odległości do 10 kilometrów. Demo, w którym pokazano jak porusza się T-HR3 zostało stworzone za pomocą tradycyjnego połączenia przewodami.

Toyota uważa, że w obecnym świecie, gdzie technologię wprowadza się na każdym kroku, robot będzie mógł być używany do wielu zadań. Przede wszystkim wyróżnia się sektor medyczny, który z powodzeniem będzie mógł stosować zdalnie sterowane roboty.

Jak widać sieć 5G może być wykorzystywana nie tylko przez smartfony i komputery. Najnowsza technologia telekomunikacyjna wykracza poza tradycyjny obszar stosowania. T-HR3 oraz możliwości sieci 5G zostaną zaprezentowane na konferencji Docomo w Tokio na początku przyszłego roku.

Autorstwo: B
Na podstawie: TechCrunch.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Radek 10.12.2018 12:55

  W tytule błąd. “Robot” nie “Robota”.

 2. MvS 10.12.2018 13:01

  Do czyszczenia Fukushimy ? Żeby się nie okazało, że avatar mniej wytrzyma siwertów niż użytkownik ! I poprosi o urlop zdrowotny 😉

 3. Harnas22 10.12.2018 20:08

  Roboty nie wytrzymują warunków pracy w elektrowni w Fukushimie.
  Do tego są najmowani ludzie. Ile i kiedy umrze na raka – pewnie się nigdy nie dowiemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.