Ratownicy medyczni wywalczyli podwyżki

Opublikowano: 11.12.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1987

Od stycznia 2019 r. 16 tysięcy ratowników medycznych otrzyma podwyżki w wysokości 400 zł brutto miesięcznie. To nieco ponad 200 zł netto.

O sprawie informuje śląsko-dąbrowska „Solidarność”. Podwyżki mają zostać wypłacone w formie dodatku do wynagrodzenia. Po odprowadzeniu składek podwyżka wyniesie ok. 228 zł „na rękę”.

Środki na ten cel będą pochodziły z Narodowego Funduszu Zdrowia. To trzecia podwyżka od lipca 2017 r. Ratownicy medyczni domagali się takiego samego wzrostu płac, jaki w 2015 r. minister zdrowia Marian Zembala przyznał pielęgniarkom, czyli 4 razy 400 zł brutto.

Związkowcy chcą także doprowadzić do włączenia dodatków do płacy zasadniczej ratowników medycznych. „Jeżeli pracownik otrzymuje jakieś pieniądze w formie dodatku do wynagrodzenia, to nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że ten dodatek za kilka lat nie zostanie mu odebrany” – mówi Łukasz Fica, przewodniczący Solidarności w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach.

Zdjęcie: Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.