Budżetówka dostanie podwyżki

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2017

„Solidarność” podpisała w środę w Hucie Stalowa Wola porozumienie z rządem w sprawie podwyżek dla sfery budżetowej.

Jak informuje „Portal Samorządowy”, porozumienie podpisali w środę w Hucie Stalowa Wola przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Jeszcze w tym roku będą środki, które zostaną przeznaczone na podwyżki w budżetówce” – zapewnił rzecznik związku zawodowego. Z informacji, które pojawiają się w mediach, wynika, że może być to podwyżka rzędu 8 proc.

„Porozumienie zakłada też dodatkowe pieniądze dla oświaty. Mają do niej trafić w tym roku. Kolejna rzecz to są ekstra pieniądze dla pracowników domów pomocy społecznej. […] Tu będzie dotacja z rezerwy celowej po kilkaset złotych dla każdego pracownika DPS-u miesięcznie, ze spłatą od kwietnia” – dodał rzecznik. Ocenił, że będzie to bardzo istotny wzrost wynagrodzeń dla tej grupy, która jest bardzo pokrzywdzona.

Porozumienie dotyczy także ochrony przed zwalnianiem liderów związkowych z pracy.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Admin WM 08.06.2023 09:10

  Transmisja z podpisania porozumienia wygląda jak spotkanie wyborcze (kampania wyborcza) PiS-u.

 2. Anne K 08.06.2023 15:39

  Teraz to już nie wiadomo czy to mają być stałe podwyżki, czy tylko jednorazowe nagrody –

  https://www.money.pl/gospodarka/zmiany-dla-pracownikow-rzad-dogadal-sie-z-solidarnoscia-6906428507847168a.html

  https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/budzetowka-dostanie-nagrody-specjalne-zyskaja-takze-mundurowi

  Ew. głos jednego/-ej pracownika/-cy budżetówki wycenili na 900 zł?

 3. JedynaDroga 08.06.2023 20:25

  Pudrowanie trupa, byleby tylko dotrwać do wyborów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.