Publiczne media w Turcji zakazały 200 piosenek

Opublikowano: 07.03.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Publiczne radio i telewizja w Turcji (TRT) mają listę 206 piosenek tureckich, których nie mogą nadawać. Lista została ujawniona dzięki dochodzeniu posła z partii opozycyjnej.

Według rzecznika TRT lista powstała dlatego, że prawo zabrania TRT nadawanie utworów „zachęcających do spożywania papierosów i alkoholu, negatywnie wpływających na rozwój dzieci i będących propagandą terroryzmu”. Wśród zakazanych piosenek jest 66 piosenek po kurdyjsku, w tym nawołujące do pokoju piosenki popularnej kurdyjskiej piosenkarki Rojdy, nagrane ponad dziesięć lat temu i dopiero teraz zakazane.

Nowe przepisy, które ma wprowadzić parlament turecki na życzenie rządzącej partii AKP przewidują, że wszystkie utwory muzyczne nadawane w Turcji będą przechodzić przez cenzurę tureckiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii I Telewizji.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o