Publiczne media w Turcji zakazały 200 piosenek

Opublikowano: 07.03.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1021

Publiczne radio i telewizja w Turcji (TRT) mają listę 206 piosenek tureckich, których nie mogą nadawać. Lista została ujawniona dzięki dochodzeniu posła z partii opozycyjnej.

Według rzecznika TRT lista powstała dlatego, że prawo zabrania TRT nadawanie utworów „zachęcających do spożywania papierosów i alkoholu, negatywnie wpływających na rozwój dzieci i będących propagandą terroryzmu”. Wśród zakazanych piosenek jest 66 piosenek po kurdyjsku, w tym nawołujące do pokoju piosenki popularnej kurdyjskiej piosenkarki Rojdy, nagrane ponad dziesięć lat temu i dopiero teraz zakazane.

Nowe przepisy, które ma wprowadzić parlament turecki na życzenie rządzącej partii AKP przewidują, że wszystkie utwory muzyczne nadawane w Turcji będą przechodzić przez cenzurę tureckiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii I Telewizji.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.