Przez „nierówności rasowe” zawieszono program dla zdolnych uczniów

Opublikowano: 28.02.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 944

W przyszłym roku w szkołach publicznych w Bostonie nie będzie kontynuowany program dla najzdolniejszych uczniów. Problemem stała się bowiem nadreprezentacja osób o białym i żółtym kolorze skóry. Zdecydowana większość objętych nim uczniów to przedstawiciele właśnie tych dwóch ras, gdy tymczasem większość osób w wieku szkolnym stanowią w Bostonie czarnoskórzy i Latynosi.

Program „Advanced Work Classes” jest przeznaczony dla zdolnej młodzieży z klas czwartej, piątej i szóstej. Dołączenie do niego zależało od zdania specjalnego testu na koniec trzeciej klasy. Uczniowie z najlepszymi wynikami brali udział w loterii kierowanej przez centralę szkolną Bostonu, a wytypowane w ten sposób osoby były objęte dużo szerszym programem nauczania niż ich rówieśnicy.

Teraz szkoły w Bostonie przynajmniej na rok zawieszą funkcjonowanie programu. Decyzja ta jest podyktowana dwoma czynnikami: pogłębianiem się nierówności edukacyjnych z powodu pandemii koronawirusa oraz różnicami rasowymi. Urzędnicy nadzorujący „Advanced Work Classes” zauważyli, że 70 proc. uczniów zapisanych do programu stanowiły osoby białe i pochodzące z Azji, gdy tymczasem 80 proc. uczniów w Bostonie to czarnoskórzy i Latynosi.

Członkini komitetu szkolnego, Lorna Rivera była zaniepokojona tymi statystykami już w ubiegłym miesiącu. Powiedziała wówczas, że nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której w jednej ze szkół 60 proc. czwartoklasistów objętych programem ma biały kolor skóry. Tymczasem większość uczniów zapisanych do klas trzecich wywodzi się ze społeczności murzynów i Latynosów.

Na podstawie: wgbh.org
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Sr@m na to, serio to mnie nie interesuje

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Czyli rasistowski strzał w stopę … Nie od dziś wiadomo że matematyka jest stworzona przez rasistów a tak w ogóle to cała nauka jest rasistowska . Statystyki z tych szkół pokazują ile procent nadaje się do roboty przy zbiorach bawełny.

Stanlley
Użytkownik

Spokojnie – w Chinach chętnie przyjmą najzdolniejszych i zaoferują im poziom życia nieosiągalny nawet dla przeciętnego amerykanina!