MEN chce usunąć rzeź wołyńską z podstawy programowej!

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3524

Skandaliczne doniesienie wychodzą z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z nowej podstawy programowej ma zostać usuniętych mnóstwo punktów dotyczących wiedzy historycznej. Uczniowie mają się na przykład nie uczyć o ludobójstwie Polaków na Wołyniu.

„Te zmiany to jakiś koszmar. Dlaczego ma zniknąć wiedzą o o. Kolbe? Co to w ogóle jest? Barbarzyńcy dorwali się do władzy. Po prostu barbarzyńcy” – napisał w swoich mediach społecznościowych znany prawicowy publicysta Łukasz Warzecha, komentując zmiany proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod wodzą Barbary Nowackiej.

Zmiany w podstawie programowej obejmują m.in. wykreślenie dużej części lektur, okrojenie nawet wiedzy matematycznej przekazywanej w szkołach, a także wyrzucenie sporej części materiału z podręczników do historii.

Proponowany przez pisowski rząd HiT (Historia i Teraźniejszość) był krytykowany za błędy i tępą propagandę. Wszystko jednak wskazuje na to, że po zmianie władzy nie będzie lepiej, a być może będzie gorzej. Wskazuje na to np. wykreślenie z nauki historii punktu dotyczącego ludobójstwa Polaków na Wołyniu, którego dokonali ukraińscy nacjonaliści. Zamiast tego będzie tylko wspomnienie konfliktu polsko-ukraińskiego, ale bez wchodzenia w szczegóły takie jak rozmiary tego konfliktu.

„Jak my nie uszanujemy naszej historii, to nie wiem, kto ją uszanuje. Propozycja WYKREŚLENIA w podstawie programowej z historii zwrotu w tym »ludobójstwa ludności polskiej« w kontekście zbrodni wołyńskiej to nie jest moim zdaniem dobry kierunek. Liczę, że po to są organizowane konsultacje, by taką kwestię po prostu poprawić” – pisze na „X” portal popularyzujący wiedzę historyczną Historia.org.pl.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. Szurnięty Mędrzec 14.02.2024 11:16

  Czy wam tam czasem wąski sufit na łeb się nie spadł?

 2. Wolfman 14.02.2024 12:12

  https://youtu.be/GQCfF1CoMb8?si=unm3CqZKqWrcYze1
  Jeśli to fakty to niedacznicy na urabiaja i postawili wszystko na Ukrainę. Czyli bedziemy znowu w głębokiej d…????

 3. Kazma 14.02.2024 13:05

  Dzieciak już dorasta i tak i tak będę musiał mu sam wyłożyć prawdę historyczną np. o masowych zwyrodniałych mordach na Wołyniu bez żadnej taryfy ulgowej, bez zmiękczania faktów, tylko na podstawie relacji, dokumentów, książek na ich podstawie, przykładowo chyba największej pracy ojca i córki Siemaszków. Oczywiście obowiązkowo tez 2 wojna światowa i nauka o zwyrodnialcach Niemcach mordujących tysiące a może i miliony Polaków, kobiety, dzieci itd. Trzeba to wszystko przekazywać naszym dzieciom, pokazywać też zdjęcia itd.

 4. pikpok 14.02.2024 13:10

  Kazma, nie zapomnij tylko o żydo-bolszewikach.

 5. Ubutose 14.02.2024 13:25

  Generalnie tendencja jest taka, żeby jak najmniej czegokolwiek uczyć dzieci w szkole. Nie zadawać prac domowych, ograniczyć przekazywanie wiedzy, nie uczyć samodzielnego, krytycznego myślenia.
  Za to indoktrynować, wbijać na siłę różne ideologie jak lgbt i tak dalej.
  Oj biada temu narodowi. Obudzi się gdzieś w okopach miażdżony przez system wojenny ku chwale i sile ponadnarodowych korporacji.

 6. wojtek 14.02.2024 16:05

  Głupkami łatwiej się steruje. Pokolenie obrazkowe idzie na rzeź

 7. Katarzyna TG 14.02.2024 16:38

  Lewica chce sobie wyhodować takiego człowieka jak na zachodzie chociaż właściwie bliżej temu wszystkiemu do człowieka sowieckiego – takie ma być przyszłe pokolenie. Oni będą wbijali tym biednym dzieciakom do głów że właściwie to Polacy są odpowiedzialni za WW2 poprzez swoją nieodpowiedzialną politykę i za Wołyń pewnie też (zresztą ja już to słyszałam nie raz od “europejczyków”).

 8. rozrabiaka 14.02.2024 16:43

  Skłócanie z ukraincami w toku. To nie jest wina polityków- “wybory nic nie dają, wszystko zrobi się samo” hehe

 9. Irfy 14.02.2024 16:53

  No i co? O Katyniu i 17 września też się albo nie mówiło, albo mówiło bzdury. Pomimo tego kto miał ochotę wiedzieć, ten wiedział. A kto nie miał ochoty, to i tak by nie miał pojęcia. I o tym i o innych rzeczach. Tak samo było z “pandemią”.

 10. rozrabiaka 14.02.2024 17:00

  @irfy tak, że 1 września bandy ukraińskie atakowały, ale to się zakończyło 17 września, coś wymyśliłem?

 11. rozrabiaka 14.02.2024 17:03

  @irfy to dla ciebie nawet na wikipedi jest:
  Osobne artykuły: Dywersja OUN w 1939 roku i Zajęcie Stryja przez Ukraińców w 1939 roku.
  W sierpniu 1939 roku Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i Abwehra opracowały plan antypolskiego powstania w województwach RP zamieszkałych przez ludność ukraińską. Jednak z uwagi na postanowienia zawartego później paktu Ribbentrop-Mołotow Niemcy zdecydowali o niewykorzystywaniu oddziałów ukraińskich w planowanej wojnie. Dopiero 12 września 1939 w związku z bezczynnością Sowietów, Niemcy rozpoczęli realizację planu awaryjnego na wypadek niewywiązania się ZSRR z zobowiązań. Hitler wydał warunkową zgodę na wzniecenie ukraińskiego powstania, a 15 września

 12. pikpok 14.02.2024 18:46

  W Wołyniu działali bezmyślni rzeźnicy, Niemcy byli zwykłymi wykonawcami rozkazów(zabójcami) za to żydo-bolszewicy – Henryk Pająk ,,Chazarska dzicz panem świata”

 13. Stanlley 15.02.2024 09:21

  @Kazma – ta praca Siemiaszków jest obecnie nie do dostania… masz może pomysł na inne książki które są do dostania? Chyna że PDF jest gdzieś dostępny….

 14. Kazma 15.02.2024 18:36

  Stanlley,
  Chyba Państwo Siemaszko się nie obrażą ani nie zaskarżą serwisu, chyba powinno im zależeć na tym żeby Polacy czytali to opracowanie?
  tom 1 pdf
  https://drive.google.com/file/d/1UPphuUXo-UJdwpzcbE5rgggTlYQBl_2N/view?usp=sharing
  tom 2 pdf
  https://drive.google.com/file/d/1T0NN2N4t4eVGDklvxDdc9lZq2N705Y1C/view?usp=sharing

 15. Kazma 17.02.2024 10:43

  …proszę bardzo…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.