Przedstawicieli NGO z Ukrainy nie wpuszczono do Polski

Opublikowano: 10.12.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2005

W ciągu ostatnich dwóch dni ponad 10 przedstawicielom organizacji pozarządowych, w tym co najmniej 7 osobom z Ukrainy odmówiono wjazdu do Polski w związku z trwającą konferencją klimatyczną COP24.

„Zatrzymani na granicy aktywiści z Ukrainy i Gruzji oraz Kirgistanu mieli odpowiednie dokumenty. Mieli wziąć udział w COP24, niektórzy posiadali specjalne akredytacje od ONZ i legitymacje dziennikarskie. Większość zatrzymanych jest członkami organizacji ekologicznych na Ukrainie, a także organizacji międzynarodowych: 350.org i Climate Action Network” – napisano na stronie organizacji Сityforlife.org.

W związku z COP24 w Polsce obowiązują specjalne regulacje, w tym dotyczące zakazu spontanicznych demonstracji i wykorzystywania danych na temat zarejestrowanych uczestników konferencji. Część organizacji pozarządowych uznała je naruszające prawa i swobody obywatelskie.

„Potępiamy zakaz wjazdu i deportację naszych kolegów, którym nie pozwolono wjechać do Polski w związku z COP24. Z tego, co wiemy, przyczyną tego było „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”. Ci luzie są oddani walce z kryzysem klimatycznym, przed którym stoi świat. Z naszego punktu widzenia największym zagrożeniem jest odmowa walki z kryzysem klimatycznym” – napisała w oświadczeniu dyrektor wykonawcza organizacji 350.org, May Bowe. Oświadczenie poparły liczne organizacje pozarządowe, takie jak 350.org, Greenpeace, CAN Europe, CAN EECCA, Protect the Planet, Demand Climate Justice, SustainUS, Grassroots Global Justice, Alliance, The Indigenous Environmental Network, Climate Justice Alliance, Attac, The Just Transition Alliance, Oil Change International, Carre Geo & Environnement, Green Network та INFORSE.

Na podstawie: Ecoaction.org.ua, Cityforlife.org
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.