Obłuda i hipokryzja „obrońców klimatu”

Opublikowano: 04.01.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2653

Podczas ostatniego szczytu klimatycznego COP27 zorganizowanego w Egipcie doszło do kolejnego, kuriozalnego skandalu liderów rzekomych „obrońców klimatu”, którzy na swoje spotkanie przybyli w ponad 400 prywatnych, nieekonomicznych i nieekologicznych odrzutowcach o gigantycznym śladzie węglowym.

Ci sami delegaci, którzy propagują walkę ze zmianami klimatu poprzez między innymi drastyczne zmniejszanie śladu węglowego, usuwanie aut spalinowych, ograniczanie emisji dwutlenku węgla, zamykanie kopalń i elektrowni węglowych itp., sami wolą latać prywatnymi odrzutowcami nawet na „ekologiczne” konferencje.

Lotnisko w Sharm el-Sheikh, na które udawali się „zieloni” delegaci z powodu konferencji „COP27”, musiało specjalnie zorganizować więcej korytarzy i poddane zostało modernizacjom, aby przyjąć w krótkim czasie tak dużą liczbę samolotów. Odrzutowce delegatów, którzy wymuszają by cała Europa i Ameryka przesiadała się na rowery, hulajnogi lub samochody elektryczne na kredyt, wytwarzają wprost do atmosfery podczas jednego lotu gigantyczne ilości spalin z toksycznego paliwa lotniczego, a uśredniona godzina lotu spala tyle paliwa, ile wystarczałoby przeciętnemu samochodowi nawet na ponad rok. Prywatny odrzutowiec emituje do atmosfery około dwóch ton dwutlenku węgla w ciągu godziny i jest nawet 14 razy bardziej nieekologiczny niż pasażerski samolot komercyjny.

Tak oto absurdalni hipokryci, światowi liderzy i propagatorzy „walki z globalnym ociepleniem i zmianami klimatu” sami wytwarzają znacznie większy ślad węglowy, niż przeciętny człowiek, na którego chcą nakładać co raz to dotkliwsze klimatyczne obostrzenia.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.