Propaganda swoje kosztuje

Opublikowano: 01.09.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1699

TVP Info będzie miało swoją nową siedzibę. Ogłoszono już zamówienie na budowę nowego kompleksu budynków. Mają stanąć przy siedzibie głównej TVP w Warszawie. Kto bogatemu zabroni? W końcu w tym roku Telewizja Polska otrzyma kolejne 1,71 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej.

Przetarg właśnie ogłoszono. Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma mieć 10 pięter, panoramiczne studio oraz wielopoziomowe garaże. Mieścić się będzie w dwóch nowych budynkach, które staną przy Woronicza. Pierwszy to właśnie 10-kondygnacyjny wieżowiec, drugi zaś będzie mieć 2 poziomy parkingu i 5 pięter ze studiami, biurami i salami konferencyjnymi, newsroomami i archiwami. To tutaj ma „bić serce informacji”.

Na ostatnim piętrze wieżowca ma zostać uruchomione studio panoramiczne z reżyserką i zapleczem. To tu kręcone ma być w przyszłości „Pytanie na śniadanie” (przypomnijmy, podobne rozwiązanie stosuje u siebie TVN, gdzie programy śniadaniowe nadawane są ze studia w centrum z widokiem na stolicę).

Wizualizacje wręcz zapierają dech w piersiach.

Obecnie główna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w tym studia i redakcje TVP Info, „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”, mieści się w starym budynku przy placu Powstańców Warszawy, nieopodal stacji metra Świętokrzyska. Docelowo ma być tam o wiele bardziej luksusowo. Pomysł budowy siedziby nie jest nowy: planowano go już od 2015, ale nie było na to pieniędzy (pierwsze plany wyliczono na 65 mln zł), zaś na decyzję środowiskową czekano aż 3 lata.

Nowe budynki mają stanąć na miejscu tych wyburzonych w latach 2014-2015. „Zapadły znaczące decyzje, aby ruszyć z budową ABis, czyli budynku, które powstanie w miejsce dawnego, zburzonego wieżowca. Będą tam duże możliwości techniczne, patio, sześć studiów, przestrzeń wspólna. Przyniesie to efekt tzw. renty technologicznej – kto buduje ostatni, buduje najnowocześniej” – zdradził portalowi WirtualneMedia.pl Jacek Kurski.

Oferty przetargowe wybrane podmioty mogą składać do 27 października. Stratować mogą firmy, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowały przynajmniej dwie duże inwestycje z garażem podziemnym, warte przynajmniej 75 mln złotych.

Nowa warszawska siedziba informacyjna ma być gotowa w ciągu 3-4 lat. Ale TVP buduje się nie tylko w stolicy. Właśnie rozpoczęła się budowa nowej siedziby TVP w Gorzowie (koszty wyliczono na 18 mln zł).

Telewizja Polska w planie finansowym na br. zakłada wzrost przychodów o 5,4 proc. do 3,2 mld zł oraz spadek wyniku netto ze 198,3 mln zł zysku do 250 mln zł straty. Większe wydatki koncernu to m.in. obsługa Euro 2020, igrzysk olimpijskich i uruchomienia nowych stacji.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.