Promocja na zwolnienia?

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 689

Pracownicy Biedronki, których kasy fiskalne w kwietniu błędnie naliczały promocyjne rabaty, otrzymali wypowiedzenia.

Jak pisze portal Pulshr.pl, pod koniec kwietnia sieć Biedronka zorganizowała tzw. białą noc. Klienci kupujący wtedy 20 produktów trzy z nich (najtańsze) mieli otrzymać za darmo. Jednak kasy fiskalne w wyniku błędu ustawień naliczały rabaty w taki sposób, że klienci otrzymywali gratis trzy najdroższe produkty.

Z kuszącej promocji skorzystali nie tylko klienci, ale również pracownicy sieci. Jednak, jak się okazuje, tych drugich zakupy po okazyjnych cenach będą kosztowały dużo więcej niżby mogli się spodziewać.

Jak podaje serwis Money.pl, po tym zdarzeniu w Biedronce rozpoczęło się wręczanie wypowiedzeń. Zwolnienia otrzymują ci pracownicy, którzy skorzystali z błędnie naliczanej promocji. Część pracowników otrzymała nagany z wpisem do akt. To efekt wszczętego przez zarząd firmy wewnętrznego dochodzenia. Firma na podstawie nagrań z kamer badała, ilu pracowników skusiła promocja. Decyzję o zwolnieniu pracodawca tłumaczy utratą zaufania do podwładnych.

Zdaniem Alfreda Bujary, szefa sekcji handlowej NSZZ „Solidarność”, który na łamach Money.pl przedstawił swoją ocenę afery, zwolnienia są nieuzasadnione i nieetyczne. W jego opinii pracownicy są takimi samymi klientami, jak osoby nie związane zawodowo z firmą i mieli prawo skorzystać z błędu systemu informatycznego, który nie przez nich był nadzorowany.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Kaczor3333 23.05.2020 15:38

  Przy kasie mogli postawić panów w czarnych skórzanych mundurach z czaszką na czapce, pilnowali by lojalności pracowników. Strasznie ubolewam nad stratą jaka dotknęła tę sieć sklepów. Teraz czekać kiedy ogłoszą bankructwo.

 2. Fenix 24.05.2020 06:16

  Nie rozumiem dlaczego nie obwiniają błędnego systemu informatycznego , zawodzi program w systemie, dlaczego pracowników zwalniają? Jak wyłączy się prąd w elektrowni przez wirusa w systemie informacyjnym, to też ludzi zwolnią przez utratę zaufania? Wczoraj 2- krotnie to miało miejsce, sekundowe zaniki napięcia , to spowodowało wyłączenie kompa. Ludzie zawsze skorzystają z okazji kupna by skorzystać z promocji, bez znaczenia droższych czy tańszych artykułów. Dlatego wypowiedzenia wręczane pracownikom są nieuzasadnione , i niezgodne z prawem.

 3. Piron 24.05.2020 11:00

  Jak znam życie, to pewnie tę nieszczęsną promocję wymyślił oraz wdrożył jakiś (niedoro..winięty) “kuzyn/ka prezesa”, a jak wszyscy wiemy tacy kuzyni są (gó..no) warci stu podrzędnych pracowników, więc jak że by można podważać jego kompetencję? 😀 .

 4. robi1906 24.05.2020 16:19

  Skoro pracownicy wiedzieli a mimo to wykorzystali błąd, to jest to jak najbardziej okradanie swojego pracodawcy.
  Przy okazji to mi przypomina czasy po obaleniu państwa przez Chazarów, mój kolega dojeżdżał do pracy autobusem PKS. Kiedy kierowcy tej firmy poczuli, że można dorobić bez wpadki, to dorabiali: brali pieniądze a nie wystawiali biletów.
  Kolega kiedyś mówi do kierowcy “jak ty mi nie dajesz biletu, to ja ci będę dawał połowę kasy za bilet”. Kierowca musiał to przemilczeć i brać tyle ile mu dawano.

  To oczywiście nie jest przyczyna rozwalenia takiego przedsiębiorstwa jak PKS, ale warto to wszystkim przemyśleć.

  Zaś całkiem inną sprawą jest to: czy Biedronka zasłużyła sobie na nielojalność pracowniczą?.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.