Prokuratura kazała złagodzić zarzuty imigrantowi z Gruzji

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1417

Gruziński imigrant pracujący dla aplikacji do przewozu osób miał w ubiegłym roku dokonać napaści seksualnej na nastolatce z Poznania. Początkowo policja zarzucała mu molestowanie seksualne, ale prokuratura nakazała prowadzić jej śledztwo pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej. Warto podkreślić, że od wiosny ubiegłego roku pojawia się coraz więcej doniesień o przestępstwach seksualnych dokonywanych przez imigrantów.

22 lipca ubiegłego roku nastolatka z Poznania zamówiła przejazd za pośrednictwem aplikacji Bolt. Przyjechał po nią 29-letni obywatel Gruzji Szota G., który niemal od razu zaczął wypytywać ją o kwestie związane z seksualnością. W pewnym momencie chwycił kobietę za kostkę, a następnie zatrzymał pojazd i przesiadł się na siedzenie dla pasażera, aby ją całować i wsadzać rękę między nogi.

Gruziński imigrant po chwili powrócił za kierownicę i kontynuował kurs, ale niedługo potem po raz kolejny przysiadł się do swojej ofiary i zaczął dotykać jej włosy. Ostatecznie jednak miał się obrazić i kazał wysiąść kobiecie z samochodu. Sama nastolatka za pośrednictwem internetowego komunikatora napisała natomiast swojej koleżance o molestowaniu, zaś ta powiadomiła w tej sprawie policję.

Kobieta po całym zdarzeniu udała się na komisariat policji, aby złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kierowcę Bolta. Policja w związku z tym wysłała wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa, ale nakazała ona funkcjonariuszom przeprowadzenie śledztwa pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej.

W przypadku tego zarzutu przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego, natomiast prokuratura rzadko kiedy decyduje się na zaangażowanie w podobną sprawę. Samo naruszenie nietykalności cielesnej w porównaniu do molestowania seksualnego grozi dużo niższą karą, dlatego Gruzin został skazany przez sąd na dwa lata prac społecznych i wypłacenie 10 tys. zł zadośćuczynienia ofierze.

Doniesienia o napaściach seksualnych ze strony imigrantów pracujących dla aplikacji do przewozu osób pojawiają się coraz częściej. Pierwszą głośną historię w lutym ubiegłego roku opisał portal Interia.pl, z kolei w maju dziennik „Rzeczpospolita” poinformował o śledztwach toczących się wobec 28 obcokrajowców.

Na podstawie: Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 24.01.2023 10:26

    Nie pracował dla aplikacji a dla ubera – co się tak boicie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.