Próby samobójcze dotykają dzieci i emerytów

Opublikowano: 08.03.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1267

Statystyki Komendy Głównej Policji dotyczące samobójstw i prób samobójczych pokazują skalę problemu. Wciąż najczęściej na swoje życie targają się Polacy pomiędzy 30 a 34 rokiem życia, ale o blisko jedną piątą w skali roku zwiększyła się liczba osób powyżej 85. roku życia, które postanowiły z sobą skończyć. Ponadto rośnie także liczba samobójstw i prób samobójczych wśród nieletnich.

Dane dotyczące ubiegłego roku wskazują na 1363 próby samobójcze wśród wspomnianych osób w wieku od 30 do 34 lat, a zgonem zakończyły się 474 z nich. Największą śmiertelność odnotowano z kolei wśród osób pomiędzy 60 a 64 rokiem życia. W ubiegłym roku zmarło ich w ten sposób 533. Ogółem w całej grupie seniorów, czyli osób powyżej 65. roku życia, w ubiegłym roku życie odebrało sobie 1100 osób przy 1010 rok wcześniej.

O problemach psychicznych najstarszych Polaków mówi również coroczna rządowa „Informacja o sytuacji osób starszych”. Z danych za 2018 rok wynika, że przybywa liczba seniorów leczących się psychicznie i jednocześnie nie mających problemów z uzależnieniami. Wówczas było ich dokładnie 7456 osób, zaś wśród najczęstszych zaburzeń występują u nich zaburzenia organiczne, zaburzenia nerwicowe związanymi ze stresem, zaburzenia somatoformiczne oraz schizofrenia.

Coraz gorszą sytuację można zaobserwować także wśród osób nieletnich. Między innymi z 26 do 46 wzrosła liczba prób samobójczych dzieci w wieku 7-12 lat. Osoby w wieku od 13 do 18 lat przed dwoma laty podjęły się 746 prób samobójczych i 905 rok później. Jeśli chodzi o ofiary śmiertelne to przed dwoma laty życie odebrało sobie pięcioro dzieci i 92 nastolatków, natomiast w ubiegłym roku było ich czworo i 94.

Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.