Prawo łowieckie będzie jak za Szyszki

Opublikowano: 26.01.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 344

Zmiana na stanowisku ministra środowiska jak widać była pozorna. Nowy minister, a także jego pierwszy zastępca Andrzej Szweda-Lewandowski nie zareagowali, kiedy sejmowa podkomisja odrzuciła wszystkie poprawki do noweli prawa łowieckiego zaproponowane przez ekologów.

Chociaż Henryk Kowalczyk zapowiadał, że uwzględni w kontrowersyjnym projekcie zmiany zgłoszone przez stronę społeczną, tak się nie stało. Wszelkie uwagi przygotowane przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot, Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze i Koalicję „Niech Żyją”, powędrowały do kosza. Nie dopuszczono ich nawet do głosu podczas posiedzenia, na którym procedowano projekt. W pewnym momencie ekolodzy stracili cierpliwość i wyszli z sali obrad.

“Prowadząca podkomisję posłanka PiS Anna Paluch nie dopuściła w ogóle strony społecznej do głosu. Zgłaszałem się blisko dziesięć razy. Ale nasze zdanie nie zostało wysłuchane” – powiedział Tomasz Zdrojewski w Koalicji „Niech Żyją!”.

Minister Kowalczyk twierdził, że rozumie, iż nowe prawo łowieckie może budzić kontrowersje – zwłaszcza zapisy o grzywnach za celowe przeszkadzanie w polowaniu i wpuszczenie myśliwych z PZŁ do parków narodowych. Miał zaproponować swoje kompromisowe rozwiązania.

W wywiadach zapowiedział, że „zarekomenduje odsunięcie polowań od zabudowań oraz określenie bardziej precyzyjnych warunków polowań zbiorowych”. Poprawki od Kowalczyka miały być gotowe 23 stycznia. Ale nie powstały, zatem członkowie komisji zgłosili jeszcze raz poprawki strony społecznej, które ostatecznie zlekceważono. To tak naprawdę bierność nowego ministra „położyła” posiedzenie.

“Minister Kowalczyk miał podać swoje rekomendacje zmian w ustawie. Miały uwzględniać niektóre nasze zmodyfikowane postulaty. Jednak nie doczekaliśmy się” – powiedział Radosław Ślusarczyk z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. “A a podkomisji zgłaszaliśmy te same poprawki, o których pozytywnie wypowiadał się minister, i wszystkie zostały odrzucone głosami posłów PiS.”

Autorstwo: WK
Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o