Firmy na Zachodzie stosują już czytniki myśli pracowników

Opublikowano: 09.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5089

Po szerokich testach systemów sczytujących myśli pracowników w Chinach i deklaracjach Klausa Schwaba o skanowaniu ludzkich umysłów w poszukiwaniu jednostek aspołecznych, obecnie na konferencji w Davos stwierdzono, że takie urządzenia są już wprowadzane na Zachodzie.

W wykładzie zatytułowanym „Ready for Brain Transparency?” wskazano na nową, ale działającą już technologię, która umożliwia skanowanie ludzkiego mózgu za pomocą urządzeń do noszenia (bez konieczności stosowania elektrod). Skany pozwalają komputerom z algorytmami sztucznej inteligencji na odczytywanie i interpretowanie stanu umysłu użytkownika, poprzez natychmiastowe zrozumienie zarejestrowanych fal mózgowych.

Jak wskazała prowadząca prelekcję Nita A. Farahany, systemy sztucznej inteligencji w połączeniu z takimi urządzeniami umożliwiają bezprecedensowy wgląd w stan psychiczny i emocjonalny użytkowników, co dodatkowo zilustrowano animowanym filmem o skanowaniu mózgu pracowników biurowych.

Dalej Farahany stwierdziła „To jest przyszłość, która już nadeszła. Wszystko w tym filmie co właśnie widzieliście, jest oparte na technologii, która jest już używana. Sztuczna inteligencja umożliwiła postępy w dekodowaniu aktywności mózgu, o których wcześniej nie myśleliśmy, że są możliwe. W ciągu ostatnich kilku lat wiele słyszeliście o sztucznej inteligencji, tutaj w Davos jest to temat na czasie. Ale ja chcę o tym mówić w inny sposób, czyli o umiejętności dekodowania aktywności fal mózgowych. Wszystko, co myślisz, co czujesz, to tylko dane. Dane, które w dużych wzorach można dekodować za pomocą sztucznej inteligencji. Rozważ to: przeciętny człowiek myśli każdego dnia tysiące myśli. Gdy myśl nabiera kształtu (oblicza się matematyczne czy, jesteś szczęśliwy, jesteś zmęczony, jesteś głodny), neurony w twoim mózgu aktywują się w postaci drobnych wyładowań elektrycznych. Konkretna myśl wymaga aktywacji setek tysięcy neuronów w charakterystycznych wzorach, które można rozszyfrować za pomocą elektroencefalografii i urządzeń wspieranych sztuczną inteligencją”.

Pod koniec wykładu omawiano kwestię bezpieczeństwa danych i odpowiedzialnego korzystania przez pracodawców z tego typu systemów, co Nita A. Farahany skwitowała śmiechem.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Dies irae 09.02.2023 12:17

  Czyli kolejne coś co tylko szkodzi, a nie pomoże

 2. replikant3d 09.02.2023 17:10

  Szczytywanie myśli to jedno…ale wpływanie na nie to już jest groźne…

 3. pikpok 09.02.2023 18:36

  Niestety człowiek jest też odbiornikiem, ale szczytywanie, to już jest szczyt zniewolenia.
  Tak dla przypomnienia – dr. James Giordano.
  https://www.youtube.com/watch?v=2Zp8nHYegqI&t=1791s

 4. Szurnięty Mędrzec 10.02.2023 08:20

  Przyszłość to dopiero będzie, a wy szczury z Dawos będziecie w niej martwi

 5. Napoleon 10.02.2023 11:39

  Moje myśli są proste: wybić wszystkich miliarderów i polityków i wprowadzić rządy ludu.
  To jest bardzo proste do zrobienia, tylko to zależy od ludzi.

  Wiem nawet jakby to miało potem funkcjonować, by było sprawiedliwie i to nie jest fantazja.

  Niestety jestem za mały do wielkich rzeczy, ale przez dociskanie pasa przez rządzących wszystko się może zdarzyć w przyszłości.

 6. Stary Kulas 11.02.2023 09:00

  @Dies irae
  Może pomóc przy diagnostyce psychologicznej, psychjatryczne, onkologicznej i wszędzie tam gdy stopsowano odczyt pracy mózgu za pomocą elektrod.

  @replikant3d
  Wpływanie na myśli jest stosowane od ponad 50 lat. To te kierunki studiów o nazwach takich jak psychologia społeczna, marketing itp.

  @Napoleon
  A co na to lekarze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.