Powinniśmy inwestować w powrót Polaków z zagranicy

Opublikowano: 29.04.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 693

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ogłosił w niedzielę ideę powstania regionalnych ośrodków dla repatriantów. „Chciałbym, aby w Polsce było 16 ośrodków dla repatriantów – po jednym w każdym województwie” – powiedział.

W tej chwili w Polsce czynne są tylko dwa tego typu ośrodki – w Pułtusku oraz Środzie Wielkopolskiej. W ocenie marszałka jest to zdecydowanie niewystarczające.

„Polska się bogaci i jesteśmy coraz bardziej zasobni, więc powinniśmy inwestować większe środki w powrót Polaków z zagranicy. W takich ośrodkach byłoby nauczanie języka, kultury, a także możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych” – zaznaczył.

Jak podkreślił, coraz bardziej zauważalny jest teraz „trend” większego zainteresowania Polską wśród młodych Polaków mieszkających za granicą.

„Widzimy to na podstawie dużego zainteresowania nauką języka polskiego. To procentuje później, bo ci młodzi ludzie po nauczeniu się języka polskiego szukają kolejnych aktywności” – stwierdził i dodał, że powrót do kraju Polaków, którzy z różnych powodów znajdują się poza jego granicami jest priorytetem rządu.

Stanisław Karczewski uczestniczył w niedzielę w XXII Forum Polonijnym, który odbywał się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Kaczor3333 29.04.2019 14:02

    No i ostatnie zdanie mówi samo za siebie. Kolejny pan oderwany od rzeczywistości który jeździ do Torunia i wciska wszystkim kit w uszy z ambony jak jest pięknie i wspaniale. A wszystko w imię Boże oczywiście.

  2. emigrant001 30.04.2019 10:37

    Mi się wydaje, że taki program jest skierowany gównie na wschód, Kazachstan, Rosja, Syberia może Ukraina. Na zachodzie takie akcje nikogo nie interesują.

  3. gajowy 30.04.2019 13:54

    Do Polski to chyba na pielgrzymkę bo przecież nie do pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.