Powinniśmy inwestować w powrót Polaków z zagranicy

Opublikowano: 29.04.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 202

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ogłosił w niedzielę ideę powstania regionalnych ośrodków dla repatriantów. „Chciałbym, aby w Polsce było 16 ośrodków dla repatriantów – po jednym w każdym województwie” – powiedział.

W tej chwili w Polsce czynne są tylko dwa tego typu ośrodki – w Pułtusku oraz Środzie Wielkopolskiej. W ocenie marszałka jest to zdecydowanie niewystarczające.

„Polska się bogaci i jesteśmy coraz bardziej zasobni, więc powinniśmy inwestować większe środki w powrót Polaków z zagranicy. W takich ośrodkach byłoby nauczanie języka, kultury, a także możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych” – zaznaczył.

Jak podkreślił, coraz bardziej zauważalny jest teraz „trend” większego zainteresowania Polską wśród młodych Polaków mieszkających za granicą.

„Widzimy to na podstawie dużego zainteresowania nauką języka polskiego. To procentuje później, bo ci młodzi ludzie po nauczeniu się języka polskiego szukają kolejnych aktywności” – stwierdził i dodał, że powrót do kraju Polaków, którzy z różnych powodów znajdują się poza jego granicami jest priorytetem rządu.

Stanisław Karczewski uczestniczył w niedzielę w XXII Forum Polonijnym, który odbywał się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

No i ostatnie zdanie mówi samo za siebie. Kolejny pan oderwany od rzeczywistości który jeździ do Torunia i wciska wszystkim kit w uszy z ambony jak jest pięknie i wspaniale. A wszystko w imię Boże oczywiście.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Mi się wydaje, że taki program jest skierowany gównie na wschód, Kazachstan, Rosja, Syberia może Ukraina. Na zachodzie takie akcje nikogo nie interesują.

gajowy
Użytkownik
gajowy

Do Polski to chyba na pielgrzymkę bo przecież nie do pracy.