Polacy nie uklęknęli na Wembley

Opublikowano: 01.04.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1512

Polscy piłkarze nie wzięli udziału w akcji „Black Live Matter” na Wembley i nie uklęknęli w czasie, gdy zrobili to Anglicy.

W czasie, gdy Anglicy klękali, Polacy wskazali palcami na napis „Respect”, naszyty na koszulkach. Tego typu gest wykonywany jest przed każdym spotkaniem angielskiej Premier League.

Internauci są zachwyceni z postawy polskich piłkarzy: „Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach… Zuchy!”, „Już lepiej, Husaria nie klęka!”, „Tak trzymać”, „Nie klękamy”, „Angole na kolanach. Polska sztywniutko”, „Możecie już wracać, nawet nie musicie grać”, „To wszystko zaczyna mieć sens!”.

W sieci pojawiły się takie memy jak poniższy.

PZPN wydał oświadczenie w tej sprawie: „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że piłkarze reprezentacji Polski przed meczem z Anglią na Wembley zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy „Black Lives Matter”. Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy reprezentanci Polski są solidarnie przeciwni wszelkim przejawom rasizmu i nietolerancji. PZPN w swoich statutowych działaniach i powinnościach zawsze kierował się otwartością, przestrzeganiem zasad równości, tolerancji i równouprawnienia wobec wszystkich ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkanie, koloru skóry, wyznania oraz poglądów politycznych”.

Wynik meczu – Anglia-Polska 2:1.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 22, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o