Podróże w czasie są możliwe

Opublikowano: 29.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Zgodnie z nowym badaniem podróże w czasie są możliwe, przynajmniej z naukowego punktu widzenia. Badacz zajmujący się tym zagadnieniem, stwierdził, że przestrzeń nie powinna być dzielona na trzy wymiary, gdzie czas jest rozdzielony od pozostałych. Jego zdaniem czas jest poprostu kolejnym wymiarem, który przy odpowiednich środkach może być przez nas eksplorowany.

Chociaż koncept podróży w czasie był wielokrotnie rozpatrywany w popularnych filmach i książkach, nowy, rewolucyjny model udowadnia, że matematycznie rzecz biorąc podróż w czasie jest możliwa. Chociaż na razie możemy mówić jedynie teoretycznie, samo uznanie że istnieje możliwość odbycia takiej podróży jest już wielkim krokiem naprzód. Wspomniane badanie zostało opublikowane niedawno w czasopiśmie naukowym “IOPscience Journal Classical and Quantum Gravity”.

Ben Tippett, doktor matematyki i fizyki twierdzi, że ​​przestrzeń nie powinna być podzielona na trzy wymiary. Zamiast tego należy wyznaczyć cztery wymiary jako kontinuum czasoprzestrzeni, w którym różne kierunki są ze sobą połączone. Opierając się na teorii Einsteina, naukowcy przypominają, że krzywizna przestrzeni kosmicznej jest odpowiedzialna za zakrzywione orbity planet we wszechświecie. Naukowiec twierdzi, że jeśli czas kosmiczny nie byłby “zakrzywiony” planety we wszechświecie poruszałby się w prostej linii.

W badaniu Tippett wymyślił model matematyczny zwany Traversable Acausal Retrograde Domain in Space-time lub bardziej skrótowo nazywany TARDIS. Tippett opisuje to jako pęcherzyk czasoprzestrzenny, który może przenosić masę przez przestrzeń. Taka “bańka” przemieszczałaby się w przestrzeni czasowej z prędkością większą niż 8 prędkości światła, co umożliwiałoby jej podróż wstecz strumienia czasu.

Jednak mimo że naukowiec twierdzi, iż matematycznie rzecz biorąc podróże w czasie są możliwe, istnieje bardzo mała szansa aby ktoś w najbliższym czasie był w stanie zbudować taki wehikuł czasu. Zdaniem badaczy, wymagałoby to wytworzenia specjalnego materiału zwanego narazie “egzotyczną materią”, która byłaby w stanie naginać czasoprzestrzeń. Niestety, tego typu materia nie została jeszcze odkryta, a w związku z tym nasze plany podróży w czasie trzeba odłożyć na później.

Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Turambar
Użytkownik
Turambar

Nie jestem naukowcem a odkryłem sposób zarabiania pieniędzy z powietrza wystarczy tylko magiczna różdżka która nie została jeszcze odkryta.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

A tym czasem każdy kto w zgodzie z Bogiem żyje, ma co noc szansę przekraczać zasłonę czasu swoją duszą. I robi to.

george
Użytkownik
george

Amen.