PKP zmusza SOK do karania podróżnych za brak maseczek

Opublikowano: 31.12.2021 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2441

Pracownik PKP przysłał pismo, jakie zostało wysłane przez spółkę PKP do wszystkich regionalnych struktur Straży Ochrony Kolei.

Z treści pisma, jakie zamieszczamy poniżej, wynika, że spółka PKP zmusza pracowników SOK do nakładania nielegalnych mandatów i to najlepiej wysokich, za brak maseczek. Spółka PKP nie zaleca pracownikom SOK stosowania innych środków karnych w postaci pouczeń. Z pisma wręcz wynika, że PKP oczekuje od pracowników, aby pouczenie jako środek kary dyscyplinującej nie był przez nich stosowany. PKP wręcz oczekuje, aby SOK nakładała na podróżnych, którzy nie mają zasłoniętych ust i nosa podczas podróży mandaty na podstawie blankietowego art. 116 § 1 a w maksymalnej wysokości, jaką przewiduje w tym zakresie taryfikator. Oczekiwanie w tym zakresie łamie prawa funkcjonariusza SOK w zakresie decyzji o zakończeniu danej interwencji.

Oto zdjęcia pisma PKP do Straży Ochrony Kolei…


Co więcej, z informacji przekazanych przez pracownika SOK są oni zmuszani do celowych patroli pociągów, holów i poczekalni tylko pod kątem stosowania się do obostrzeń, a działaniom patrolu przyglądają się inspektorzy po cywilnemu wtopieni i zakamuflowani w tłumie, którzy potem dobitnie i solidnie raportują przełożonym o małej ilości mandatów nałożonych przez danego pracownika w terenie. Pracownikom terenowym, którzy kontrolują dworce lub pociągi mają bezpośrednio wytykać małą ilość wystawionych mandatów, niepodejście do danego podróżnego bez maski.

Pracownik ten wskazuje, że kontrolujący ich działania oczekują od nich pobierania bloczków 100-mandatowych i niepowracanie do jednostki SOK w przypadku niewykorzystania ich w całości. Czyli muszą wystawiać 100 mandatów dziennie.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 31.12.2021 11:20

    https://www.youtube.com/watch?v=Ep9ZKRwPIYY

    SOKisto albo lecisz z roboty lub po premii albo idziesz siedziec z tymi nad ktorymi sie znecasz – wybor nalezy do Cb – masz swoj rozumek jeszcze czy jestes zakredyciala tepa masa ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.