Pierwszy przypadek ponownego zarażenia się koronawirusem

Opublikowano: 22.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1726

Jak poinformowała gazeta „People’s Daily”, w chińskiej prowincji Syczuan wykryto przypadek ponownego zarażenia się koronawirusem. Z informacji gazety wynika, że pacjenta wypisano ze szpitala na początku stycznia.

Pacjent przechodził kwarantannę w domu, nie wychodząc na zewnątrz. Po dziesięciu dniach przeprowadzono ponowne badania w celu wykrycia wirusowego kwasu nukleinowego. Wynik był pozytywny. Pacjenta i jego rodzinę przewieziono do szpitala, a dom zdezynfekowano.

Tymczasem chińscy lekarze zdiagnozowali zakażenie koronawirusem u co najmniej 505 osadzonych w pięciu więzieniach w trzech regionach Chin.

Masowe zakażenie nowym typem koronawirusa zostało zarejestrowane w więzieniu Rencheng w chińskiej wschodniej prowincji Shandong. Według stanu na 20 lutego w więzieniu zaraziło się 200 więźniów i 7 pracowników służby bezpieczeństwa, czytamy w oświadczeniu rządu prowincji. „Wybuch infekcji koronawirusa miał miejsce w więzieniu Rencheng w okręgu miejskim Jining w prowincji Shandong. 20 lutego w areszcie przeprowadzono test kwasu nukleinowego, który potwierdził 207 przypadków zakażenia” – czytamy w oświadczeniu władz. Zbadano 2077 osób, wykryto infekcję u 200 więźniów i siedmiu strażników. Zaznaczono, że wszyscy zarażeni zostali odizolowani i poddani leczeniu.

Rząd prowincji poinformował, że na początku lutego niektórzy strażnicy mieli objawy kaszlu, a 12 lutego jeden z funkcjonariuszy ochrony więzienia został poddany kwarantannie z powodu silnego kaszlu. 13 lutego potwierdzono jego diagnozę. Władze więzienne i władze prowincji natychmiast podjęły działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby w więzieniu Rencheng, ale było już za późno. W związku z incydentem szef Departamentu Sprawiedliwości prowincji Jie Weijun został usunięty ze swojego stanowiska.

Jak oświadczył w piątek szef Departamentu Więziennictwa Ministerstwa Sprawiedliwości Chin He Ping, sytuacja dotyczy więzień w prowincjach Hubei, Szantung i Zhejiang. „Do chwili obecnej w tych pięciu więzieniach nie ma poważnie chorych. Jest to 230 osadzonych w żeńskim więzieniu w prowincji Hubei w Wuhan, kolejnych 41 przypadków potwierdzono w więzieniu w Hanjin, tam też zidentyfikowano 9 prawdopodobnych przypadków. Kolejny prawdopodobny przypadek zakażenia odnotowano w kolonii poprawczej dla nieletnich w prowincji Hubei – powiedział. „W prowincji Szantung w więzieniu w okręgu Zhenjiang potwierdzono łącznie 200 przypadków i jedną prawdopodobną infekcję. 34 przypadki potwierdzono w więzieniu Shilifeng w prowincji Zhejiang. Wszyscy zostali niedawno przyjęci do instytucji” – powiedział He Ping. „Nie odnotowano zgonów wśród więźniów” – podkreślił.

31 grudnia 2019 roku władze Chin poinformowały Światową Organizację Zdrowia o wybuchu nieznanego zapalenia płuc w Wuhanie w środkowej części kraju (prowincja Hubei). Eksperci zidentyfikowali czynnik chorobotwórczy – jest to nowy koronawirus. WHO uznała wybuch zachorowań za sytuację nadzwyczajną o znaczeniu międzynarodowym i nadała chorobie oficjalną nazwę – COVID-19. Liczba ofiar koronawirusa w samych Chinach wzrosła do 2236, wyzdrowiało 18 264 pacjentów.

31 grudnia 2019 roku władze Chin poinformowały Światową Organizację Zdrowia o epidemii zapalenia płuc nieznanego pochodzenia w Wuhan w środkowej części kraju (prowincja Hubei). Eksperci zidentyfikowali czynnik chorobotwórczy – jest to nowy koronawirus. WHO uznała epidemię za sytuację nadzwyczajną o znaczeniu międzynarodowym i nadała chorobie oficjalną nazwę – COVID-19. Liczba ofiar koronawirusa w samych Chinach wzrosła do 2236, wyzdrowiało 18 264 pacjentów.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 23.02.2020 16:14

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.