Ogromny spadek zachorowań na odrę w Polsce

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 134

W 2020 roku w Polsce odnotowano zaledwie 24 przypadki zachorowań na odrę (według stanu do końca czerwca), podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta wynosiła 1435.

O spadku liczby zachorowań poinformowano w zestawieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Odra to choroba wirusowa przenoszona drogą powietrzno-kropelkową. Najbardziej podatne na zakażenie są osoby, które nigdy jej nie przechodziły i nie były szczepione. Prawdopodobieństwo zachorowania wskutek kontaktu z chorym wynosi wtedy 98%.

Do objawów choroby należą: gorączka, uciążliwy kaszel, wysypka skórna, zapalenie spojówek, nieżyt błony śluzowej nosa i niechęć do światła. Odra powoduje też szereg powikłań, nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Wzrost zachorowań na odrę w Polsce notowano w 2019 roku – 1492 przypadki względem 359 przypadków z 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Mnie to akurat też nie dziwi, bo myślę, że 90% zakażeń odrą następuje w żłobkach i przedszkolach a jak były zamknięte to nie było zarażeń, proste…

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Przepis na ratowanie służby zdrowia- koronowirus, nie ma odry, zawałów, udarów, grypy, nowotworów też jakoś mniej się diagnozuje, bo koronowirus , śmieszna zaraza bezobjawowa, zaaferowała umysły ludzi i poważnie je uszkodziła. Potencjalne ofiary schorzeń wyżej wymienionych zawsze mozna podciągnąć pod covid( COW-ID) 19. Dziś w sklepie napadł mnie typ bo nie miałam maseczki, kurde , przeważnie ją zakładam w takich miejscach, bo powiedzmy- wolę się nie rzucać w oczy, ale tym razem nie planowałam wizyty w sklepie, nie wsadziłam do torebki…byłam z dzieckiem a koleś kazał mi się odsunąć, bo rzekomo stałam zbyt blisko i chyba naruszyłam nienaruszalne 2 metry, byłam z dzieckiem które ustawowo jest z maseczki zwolnione, mial gość szczęście, że nie skomentował braku maseczki u młodego bo bym sobie z nim porozmawiała po swojemu. Obłęd .