Ogromny spadek zachorowań na odrę w Polsce

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1155

W 2020 roku w Polsce odnotowano zaledwie 24 przypadki zachorowań na odrę (według stanu do końca czerwca), podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba ta wynosiła 1435.

O spadku liczby zachorowań poinformowano w zestawieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Odra to choroba wirusowa przenoszona drogą powietrzno-kropelkową. Najbardziej podatne na zakażenie są osoby, które nigdy jej nie przechodziły i nie były szczepione. Prawdopodobieństwo zachorowania wskutek kontaktu z chorym wynosi wtedy 98%.

Do objawów choroby należą: gorączka, uciążliwy kaszel, wysypka skórna, zapalenie spojówek, nieżyt błony śluzowej nosa i niechęć do światła. Odra powoduje też szereg powikłań, nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Wzrost zachorowań na odrę w Polsce notowano w 2019 roku – 1492 przypadki względem 359 przypadków z 2018 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Mnie to akurat też nie dziwi, bo myślę, że 90% zakażeń odrą następuje w żłobkach i przedszkolach a jak były zamknięte to nie było zarażeń, proste…

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Przepis na ratowanie służby zdrowia- koronowirus, nie ma odry, zawałów, udarów, grypy, nowotworów też jakoś mniej się diagnozuje, bo koronowirus , śmieszna zaraza bezobjawowa, zaaferowała umysły ludzi i poważnie je uszkodziła. Potencjalne ofiary schorzeń wyżej wymienionych zawsze mozna podciągnąć pod covid( COW-ID) 19. Dziś w sklepie napadł mnie typ bo nie miałam maseczki, kurde , przeważnie ją zakładam w takich miejscach, bo powiedzmy- wolę się nie rzucać w oczy, ale tym razem nie planowałam wizyty w sklepie, nie wsadziłam do torebki…byłam z dzieckiem a koleś kazał mi się odsunąć, bo rzekomo stałam zbyt blisko i chyba naruszyłam nienaruszalne 2 metry, byłam z dzieckiem które ustawowo jest z maseczki zwolnione, mial gość szczęście, że nie skomentował braku maseczki u młodego bo bym sobie z nim porozmawiała po swojemu. Obłęd .