Od 1 lipca 500+ na pierwsze dziecko

Opublikowano: 24.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2127

“Mamy nowy program, trudny – pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka” – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu na konwencji wyborczej, która odbyła się w warszawskiej Hali Expo.

Kolejny punkt to brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Trzecia obietnica to obniżenie kosztów pracy.

“Mamy w planie obniżenie PIT-u pracowniczego” — powiedział lider PiS.

“Czwarta sprawa to pomoc dla emerytów. Każdy emeryt otrzyma “trzynastkę” w wysokości najniższej emerytury 1100 złotych” — obiecał prezes PIS.

“W Polsce połączenia autobusowe zostały zlikwidowane z miliarda do połowy. Przywrócimy ten miliard. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych miast i wsi” — powiedział Kaczyński.

“Widzę już naszych przeciwników, którzy mówią “obiecanki cacanki”. Już 1 maja swoje “trzynastki” dostaną emeryci. Od 1 lipca 500 plus na każde dziecko! Pozostałe zobowiązania wypełnimy do 21 września tego roku” — złożył obietnicę lider PiS.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

“500+ od pierwszego dziecka ” Dajemy 500+ na każde dziecko do skończenia np. 18 lat. Kaczyńskiemu się wydaje, że rząd coś daje ? Władza rządu jest od tego ,by obywatelom zabrać tyle ,ile każe władza . Władza daje sobie , na co chce. Resztę dzieli jak chce , i komu chce.

MvS
Użytkownik
MvS

A kwota wolna od podatku na poziomie minimalnej pensji i przywrócenie vatu do zapowiadanego przed poprzednimi wyborami poziomu gdzie ? W nosie. W pewnym momencie, DROGIE przedszkolaki, nie będzie już z czego tych bonusików rozdawać. Komu też nie będzie, bo ludzie chcący żyć normalnie, których jeszcze trzymał tu sentyment do Ojczyzny, rozgoryczeni wyjadą byle gdzie, byle dalej od tego socjalistycznego raju. Ale może o to wam chodzi. Wtedy będzie mnóstwo miejsca dla różnych osiedleńców, repatriantów… Polska ma mieć podobno 50 mln. mieszkańców, nikt nie mówi, że Polaków.

KrisK
Użytkownik
KrisK

@MvS zauważ, tylko że już miejsc do wyjazdu zaczyna brakować. W europie już przestaje być tak pięknie. Poza tym raj to tam jest jak się tyra na rodzinę z polski. Wykwalifikowani znajdą dobrą pracę w Polsce. Niewykwalifikowani będą żyć za minimum europejskie i nie wybiją się chcąc tam mieć rodzinę. We Francji jest najnormalniej bieda. Niemcy też biednieją.
A bonu siki to nic innego jak ulgi podatkowe. Wszystkie mieszczą się w podatku, jaki się wpłaca. 500zł na dziecko to spokojnie miesięcznie w podatkach wydasz. 1100 dla emeryta? Cóż to konkret i znowu może podnieść, ale nie podniesiesz kwotowo tak łatwo, bo musiałbyś zmienić szereg ustaw. A tak masz prosty tani zabieg.

@Fenix oczywiście, że nie dają. Ale to najprostsza metoda dania ulgi podatkowej.
Zauważże odliczanie od podatku pit ma wielką wadę. Mało zarabiający nie odliczy całości. A podatki pośrednie płaci. Vat od każdego zakupu jedzenia czy mat szkolnych płaci. 500+ to najprostsza ulga podatkowa. A teraz jak będzie na każde dziecko bez limitu i tania w prowadzeniu.

hashi
Użytkownik

No to się napracowali z tymi obietnicami i pomysłami. Zjednoczone lewica nie zaproponowała zupełnie nic poza chęcią zlikwidowania PiS. Nie mają pomysłu na grę.
Nie mają już czego obiecywać a oferty nie przebiją.
Bynajmniej i tak zagłosuje na partie narodową lub listę obywatelską. żadnych ubeckich zakodowanych mord folksdojczów z platformy antyobywatelskiej.
Jak już PiS zaczął kupczyć lud niech zaproponuje 1000 + na każdego obywatel od narodzin do śmierci na wzór kredytu społecznego dywidendy Douglasa.

niewolnik
Użytkownik
niewolnik

Z tego wynika, że Judasz miał rację, jak dają to brać.
Przecież dają ze swoich, nie z naszych (ciekawe skąd mają?).

MvS
Użytkownik
MvS

Tg@KrisK
Zwrot tak ale po co pośrednicy ? Te armie urzędasów w kolejnych oddziałach ? Ano po to, by był żelazny elektorat. Przywiązany do “ludzkiego pana” jak ten pies. Zagłosujemy na PiS bo PiS daje a peło nie dawało. Tak się składa, że mam do czynienia z przedsiębiorcami producentami i takiego zniechęcenia i braku pewności to jeszcze nie widziałem jak jest za obecnej ekipy. A jak padną przedsiębiorstwa to i padną te bonusiki. Gospodarka to nie worek Świętego Mikołaja.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Popatrzmy na to chłodnym okiem.

PiS z puli pieniędzy, jakie trafiają lub trafiać powinny do kasy państwowej z podatków, które są od czasów PO PSL mniejsze (niewiele, bo chyba tylko CIT zmniejszony o 4%, i ZUS od najmniej zarabiających) był w stanie wygospodarować 500 PLN dla dzieci nr 2 i więcej, i twierdzi, że po ostrożnych ocenach (trwających 3 lata) jest w stanie oddać jeszcze 500 PLN na dzieci nr 1 plus coś dla emerytów, dostających 5 razy mniej niz ci na zachodzie. Wszystko przy niezmniejszonych inwestycjach w infrastrukturę oraz przy najmniejszym od lat deficycie budżetowym.
Co więcej znoszą podatek dochodowy dla najmłodszych podatników oraz dają narazie tajemniczą obietnicę zmniejszenia kosztów pracy.

To naprawdę coś w porównaniu do reszty tej bandy złodziejskiej. Owszem, nadal kwota wolna od podatku skandalicznie niska. Owszem nadal służba zdrowia leży, kwiczy i odorem trupim capi. Owszem, nadal zarabiamy 1/4 tego co na zachodzie i mniej, a nasz system podatkowy to labirynt nieprzenikniony. Ale jednak jest to coś.

Dodajmy do tego obserwacje po drugiej stronie polityki. Zapowiedzi likwidacji służb, które wreszcie skutecznie odbierają podatki od złodziei, powrotu do wyższego wieku emerytalnego, pewnie znowu wysłanie 6latków do szkoły, zapewne likwidacja 500 plus dla dzieci na rzecz złodziejstwa VAT, do którego znowu powrócimy, bo przecież wszystko co robi PiS jest złe. Dodajmy do tego opadnięcie masek agenturalnych. Okazało się przecież wreszcie, że nocna zmiana, Bolek, i cała ta PO SLD PLS N. i co tam jeszcze, to rzeczywiście agenci dawnego ZSRR którzy sprzedali się RFN (tak jak Szreder z Putinem z nitką gazową w tle), którym agenturalna przeszłość i praca na rzecz obcych państw w UE kosztem ich własnego to powód do dumy (patrz na donosy do UE). Że mogą z tej samej agenturalnej listy startować. A cokolwiek obiecają, zrobią tylko wtedy, gdy będzie to na rękę ich zagranicznym panom. Jak będzie trzeba zrobnią na odwrót. Wszak PiS obiecali straszyć do końca. A aletrnatywą jest tylko brak PiS. Nie ma programu, bo i tak nikt w niego wierzyć nie będzie…

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@MasaKalambura Problem mniejszego zła nie jest rozwiązaniem problemu. Z dwojga złego PIS jest ciut lepszy, bo choć niektórym oddaje zabrane wcześniej pieniądze. Tyle, że jest to zabawa na kredyt i kiedyś musi się skończyć, bo dług to nie guma od majtek i jego obsługa kosztuje. Jeśli twoje państwo zabiera ci tylko połowę twojego zarobku to nie powód do radości tylko bardziej do buntu.
Szkoda, że ludzie w Polsce nie widzą innego rozwiązania niż POPIS.

Cosmo
Użytkownik

I tak się wygrywa wybory! Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. A skąd one? A kogo to obchodzi! Jak dają to brać! Pewnie pożyczone od żyda (ci nam teraz nieba uchylą), ale kogo to obchodzi. A kto będzie musiał to oddać? Nasze dzieci, wnuki a zaczniemy już my sami ale kogo to obchodzi! Państwo w którym naród jest tresowany od kilkudziesięciu lat nie zadaje sobie tak trywialnych pytań, bo kogo to obchodzi. Fakt, w Europie już ciężko znaleźć jakiś normalny kraj, zwłaszcza w zachodniej części, wszak tylko ta nas interesuje i tą część niezmiennie gonimy.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

@Emigrant
Toteż nie skaczę ze szczęścia że mnie rżną. Ale przynajmniej coś rzeczywiście oddają i to tak, jak teoretycznie powinni. Zasilając rodziny i starszych ludzi i najmniej zarabiających. Wciąż na kredyt, prawda, ale jak dotąd najmniejszy w historii. Ciut lepiej? Znacznie lepiej niż ciut.
Niech jeszcze wreszcie wspomogą tych zarabiających średnio, tak by zarabiali średnią europejską. Tego bym nam wszystkim życzył. Bo to oznacza, ze dla biednych będzie jeszcze więcej. I nie na kredyt.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jerusan pięknie mówisz, i pewnie nawet trochę racji masz. Niestety tworzysz tu pewną iluzję niedopowiedzenia, która sprawia w mniej zorientowanych politycznie umysłach wrażenie, że opozycja odpowiada zapotrzebowaniu, którego się domagasz i oferuje rozwiązania, których się domagasz. Nic bardziej błędnego.

Bo i owszem, padają tam czasem takie puste obietnice. Czasem nawet wywiąże się tam dyskusja w kolorach idei jakie przedstawiasz. Ale nie idzie za tym nic konkretnego. Bo opozycja z liberalnym rynkiem, albo z prawicowym podejściem do wolności nie ma nic wspólnego. Oni tylko mówią, robiąc coś dokładnie odwrotnego. Sprawiają ładne wrażenie do brudnej gry jaką prowadzili i dalej prowadzić zamierzają. Ich rozwiązania to tylko imitacja najgłupszych pomysłów Unii, realizowanie interesów zagranicznych lobby przeciw Polakom i wbrew ich interesom. Przy doniosłym śpiewie kłamliwych zagranicznych mediów, posługujących się dla niepoznaki językiem polskim. Nic więcej.

Na politycznym rynku zieje pustka w miejscu, którego szukasz. Potencjał głosów przeciwnych socjalizmowi PiS wpaść może dziś raczej tylko w łapy anty PiSu będącego zbieraniną zagranicznych agentur, działających tu wbrew nam otwarcie już i bez żenady.

A zrobić to można głosując albo na PiS, albo na jakąś inną partię. Do wyboru nie ma wiele. Ale niepójście do wyborów da możność dalszego szkodzenia tym z POKO, którzy spoko nie są. To jasne.

Dziś, pragnąc przywrócenia rzeczywistej równowagi dla lewicowo socjalistycznego PiSu należy wyrugować i zamieść pod polityczny dywan do niebytu ten otwarcie zdradliwy ruch obecnej Szerokiej Opozycji Agentur, i wytworzyć próżnię dającą impuls jakimś innym, rzeczywiście prawicowym partiom.

Lub, jeśli widzisz świat takim, w którym PiS to już prawica, dać miejsce lewicy nowej. Nieagenturalnej. Prawdziwie lewicowej dla Polaków. Dbającej o interes robotnika i prostego człowieka. Ustawiają tym PiS w centrum, w którym chcąc niechcąc są.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Najtrudniejsze pytanie, jakie można zadać PiS to czy są oni agenturą USA i Izraela, czy raczej starają się być ich partnerem. Sprawa roszczeń i sposób, w jaki poradzi sobie z tym partia rządząca da nam jasność.
Złudzeń mieć nie powinnismy. Agentury tych państw z pewnością przejmują kontrole na naszym terenie. Czy to dla nas dobrze czy źle, czas pokaże.