Obowiązkowe „szczepienia” we Włoszech dla osób w wieku 50+

Opublikowano: 07.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1335

Jeden z krajów europejskich zdecydował się właśnie na wprowadzenie przymusu szczepień dla osób w wieku 50+. Nowe regulacje są związane z szerzącym się błyskawicznie, nowym wariantem koronawirusa – Omikronem (który jest bardzo łagodny i może zakończyć pandemię – przypis WM), a także z próbą pomocy przeciążonej służbie zdrowia.

Na obowiązkowe „szczepienia” (eksperymentalnym preparatem terapii genowej na COVID-19 – przypis WM) dla obywateli powyżej 50. roku życia zdecydowały się właśnie Włochy. Wcześniej, bo już w październiku zeszłego roku, obowiązek taki został nałożony na pewne grupy zawodowe, w tym na pracowników służby zdrowia i nauczycieli, a teraz „szczepienia” będą obligatoryjne dla wszystkich mieszkańców Włoch, którzy ukończyli 50. rok życia, niezależnie od wykonywanego zawodu czy stanu zdrowia.

Wprowadzenie obowiązku „szczepień” dla 50-latków i osób starszych to niewątpliwie dosyć radykalny krok. Ale, jak przekonują władze, jest on niezbędny, żeby odciążyć niezwykle doświadczoną w kraju służbę zdrowia. Zwłaszcza, że chorych w szybkim tempie przybywa z uwagi na zakażenia bardzo zakaźnym wariantem koronawirusa – Omikronem. Obowiązek „szczepień” wchodzi ze skutkiem natychmiastowym i będzie obowiązywał do czerwca. Każdy, kto ma powyżej 50 lat i chodzi normalnie do pracy, będzie się musiał liczyć z tym, że w przypadku niezgody na „szczepienie” zostanie zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków.

„Wprowadzane obecnie środki mają na celu utrzymanie dobrego funkcjonowania naszych szpitali, a jednocześnie utrzymanie otwartych szkół i działalności biznesowej. Docieramy do grup wiekowych, które są najbardziej zagrożone hospitalizacją, aby zmniejszyć presję na szpitale i ratować życie” – w takich słowach premier Draghi miał przekonywać swoich ministrów do nowych decyzji.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Vici 07.01.2022 20:03

    Na szubienicę bandytę!

  2. Radek 08.01.2022 04:32

    Czyli muszą sobie zrobić wakacje do czerwca? A potem już im odpuszczą?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.