O odbieraniu dzieci decydowały wątpliwe testy

Opublikowano: 28.02.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1103

Kanadyjska komisja, która zajmowała się sprawami odbierania dzieci w związku z wynikami zdyskredytowanych testów Motherisk stwierdziła, że w oparciu o niewiarygodne wyniki ponad 50 dzieci zostało odebranych rodzicom. Niewielu rodziców mogło potem liczyć na odpowiednie zadośćuczynienie. Motherisk Commission zbadała ponad 1200 spraw rozpatrywanych przez sądy w latach 1990-2015, w których materiał dowodowy stanowiły wyniki badań prowadzonych w Hospital for Sick Children w Toronto. Badaniom poddawano włosy matek i starano się określić, czy kobiety używały narkotyków i alkoholu.

W 56 przypadkach wynik badania był jednym z głównych argumentów, które zaważyły na wyroku sądu i rzutowały na dalszy los dzieci. Zwrócono uwagę, że z 56 wymienionych wcześniej przypadków aż siedem (czyli 12,5 proc.) dotyczyło ludności rdzennej, która stanowi tylko 2,8 proc. mieszkańców Ontario.

Tylko 7 rodzin otrzymało zadośćuczynienie prawne, w czterech z nich dziecko zostało oddane rodzicom. Do nich należy dziecko kobiety, która chce pozostać anonimowa, ale mówi, że badanie Motherisk sugerowało w jej przypadku, jakoby wypijała co najmniej 18 drinków dziennie. Poddała się testowi, by udowodnić, że to, co zarzucał jej były mąż, było nieprawdą. O zwrot córki walczyła przez 6,5 roku.

Reszta spraw jest w toku. Komisja dała rodzinom skierowania do prawników i zapewniła o pokryciu kosztów mediacji. Wyniki postępowań mogą być różne, w zależności od stopnia zaawansowania spraw. Sąd może uznać, że zwrot dziecka jego biologicznym rodzicom wcale nie jest w jego najlepszym interesie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.