Niemcy odebrali 7-miesięczne dziecko niemieckim Bułgarom

Opublikowano: 17.01.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1580

Kilkadziesiąt osób zebrało się przed budynkiem niemieckiej ambasady w Sofii na znak protestu wobec odebrania małego dziecka bułgarskim rodzicom, którzy mieszkają w Hamburgu. Akcje protestu wspierające bułgarską parę miały też miejsce w bułgarskim Ruse – podaje bTV.

Według uczestników demonstracji ich rodakom bezprawnie odebrano siedmiomiesięczną córkę. Od tygodnia dziewczynka znajduje się pod opieką rodziny zastępczej.

„Bawcie się zabawkami, a nie przyszłością bułgarskich dzieci”, „Zaprzestańcie zorganizowanych akcji odbierania dzieci przez służby socjalne”, „Miejscem dzieci jest rodzina”, „Bułgarskie dzieci nie są na sprzedaż” – apelują protestujący do niemieckich służb socjalnych.

Niemiecka ambasada z kolei powiedziała, że liczy na sprawiedliwe rozstrzygnięcie sytuacji i oświadczyła, że popiera pokojowe protesty.

Wcześniej pojawiła się informacja, że zamieszkującej w Hamburgu młodej parze odebrano małe dziecko w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu krzywdzenia i zaniedbywania córki. Według rodziców pod koniec grudnia w czasie pobytu na Węgrzech mieli wypadek. Tamtejszy lekarz nie zechciał zbadać ich córki pomimo próśb rodziców. Dziewczynka trafiła w ręce lekarzy w Niemczech, którzy stwierdzili wylew krwi do mózgu i przeprowadzili operację w trybie pilnym. W czasie badania lekarze odnaleźli też na ciele dziecka krwiaka, który ich zdaniem powstał nie w wyniku wypadku, lecz wcześniej.

„Po operacji lekarze zawiadomili służby socjalne o możliwej przemocy domowej” – przekazali rodzice.

Na podstawie wykonanej tomografii i rentgena lekarze stwierdzili także, że dziewczynką mocno potrząsano co najmniej dziesięć razy. Niemiecki urząd ds. obrony dzieci odebrał rodzicom dziecko, obecnie sytuacją zajmuje się adwokat rodziców.

Na podstawie: Btvnovinite.bg
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Oni to maja tradycje odbierania dzieci. Więc można by to wpisać w “dziedzictwo kulturowe”.