Nowy satelita zobaczy wnętrza budynków

Opublikowano: 22.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2258

Nowy satelita amerykański Capella Space potrafi wykonywać zdjęcia wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu świata, nawet przez ściany budynków – informuje „Futurism”.

https://www.youtube.com/watch?v=BRcGfUPk_9c

To, co sprawia, że ​​satelita Capella-2 jest niesamowity, to wbudowany czujnik, zwany radarem z syntetyczną aperturą (SAR), który może wykonywać zdjęcia w nocy i w dzień, w deszczu i w słońcu. Technologia SAR „działa podobnie do nawigacji delfinów i nietoperzy przy użyciu echolokacji”.

„Satelita wysyła w stronę celu na ziemi potężny sygnał radiowy 9,65 GHz, który po odbiciu się jest na orbicie odbierany i interpretowany. Ponieważ satelita wysyła własny sygnał, a nie tylko przechwytuje światło, czasami sygnały te mogą przeniknąć nawet przez ścianę budynku, spoglądając do jego wnętrza niczym rentgenowski wzrok Supermana” – twierdzi dyrektor generalny Capella Space, Payam Banazadeh, były inżynier systemowy w NASA Jet Propulsion Laboratory i dodał, że większość satelitów obserwacyjnych nie potrafi widzieć obiektów lądowych przez chmury lub w nocy.

Satelita Capella 2 może robić wyraźne zdjęcia w dzień i w nocy, w deszczu lub w słońcu. „Okazuje się, że połowa świata jest w spowita nocnym mrokiem, a średnio połowa reszty świata jest zachmurzona” – powiedział Banazade. „Kiedy połączysz to razem, około 75 procent Ziemi w tej chwili jest zachmurzona”.

W tym tygodniu Capella Space uruchomiła platformę umożliwiającą składanie zleceń na zdjęcia agencjom rządowym i organizacjom prywatnym.

Na podstawie: Futurism.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Tłumaczenie i źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kozik 22.12.2020 11:36

    A czy można np. robić 10000 zdjęć jednego budynku, by “zdjąć” jego mieszkańców?

  2. Cosmo 23.12.2020 08:50

    Biorąc pod uwagę, że satelita sam wysyła sygnał, to nie jest do tego potrzebna ogromna moc. Być może w celu jego zagłuszenia/oślepienia wystarczy stworzyć antenę kierunkową i pruć w niego taką wiązka radiową z ziemi. Dla takich państw jak Rosja czy Chiny znalezienie tego satelity na orbicie to żaden problem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.