SpaceX buduje dla wywiadu ogromną sieć satelitarną

Opublikowano: 22.03.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1813

Jak podała agencja Reuters — firma SpaceX w ramach tajnej umowy z amerykańską agencją wywiadowczą buduje potężną sieć szpiegowską złożoną z satelitów optycznych, która będzie w stanie szpiegować miasta w czasie rzeczywistym, nagrywać filmy i śledzić ruchy ludzi.

Sieć, która będzie obejmować setki satelitów szpiegowskich, jest budowana przez oddział Starshield SpaceX w ramach kontraktu na rok 2021 o wartości 1,8 miliarda dolarów z amerykańskim Narodowym Biurem Rozpoznania (NRO). Systemy te zaplanowano do wdrożenia już w 1996 roku.

Kontrakt obejmuje potężne systemy szpiegowskie na niskiej orbicie, które mogą robić zdjęcia powierzchni Ziemi. Satelity mogą śledzić różne cele na ziemi i udostępniać dane na ich temat urzędnikom wojskowym i wywiadowczym. Oznaczałoby to, przynajmniej w teorii, że rząd może szybko rejestrować działania mające miejsce na ziemi w dowolnym miejscu na planecie.

Reuters nie może potwierdzić, kiedy satelity te zostaną udostępnione online i jakie inne firmy mogą uczestniczyć w projekcie. SpaceX jest obecnie największym operatorem satelitarnym na świecie.

W ciągu ostatnich kilku lat na rakietach SpaceX Falcon 9 wystrzelono kilkanaście prototypów satelitów. Chociaż rządowa baza danych obiektów na orbicie wskazuje, że w niektórych misjach SpaceX rozmieszczono już te satelity to rząd ani firma nigdy tego nie potwierdziły. Jednak dwa anonimowe źródła potwierdziły agencji Reuters, że są to prototypy Starshield.

Oznacza to znaczące zwycięstwo dla rządu USA, który od dawna poszukiwał możliwości stworzenia takiej sieci. Będą mogli przez cały czas monitorować działania na całej planecie. Jedno ze źródeł podało, że ogromny zasięg sieci oznacza, że „nikt nie będzie się w stanie ukryć”.

Pojawiły się również doniesienia, że obrazy mają tak wysoką rozdzielczość, że satelity mogą łatwo i wyraźnie rejestrować ruchy ludzi i pojazdów, potencjalnie nawet rozpoznając ich tożsamość, aby lepiej śledzić ruchy ludzi. Sygnały geolokalizacji na telefonach komórkowych można wykorzystać do potwierdzenia tożsamości, dzięki czemu rząd będzie wiedział, dokąd poruszają się i z kim mają kontakty ludzie.

Rzecznik NRO odmówił komentarza na temat zaangażowania SpaceX w program. Potwierdził jednak agencji Reuters, że pracuje nad „najbardziej wydajnym, zróżnicowanym i odpornym kosmicznym systemem wywiadowczym, obserwacyjnym i rozpoznawczym, jaki świat kiedykolwiek widział”.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 22.03.2024 19:06

    Od początku było wiadome że Musk działa na zlecenie globalistów. tak jak inni milionerzy. Bez ich ,,pozwolenia,, nie miałby żadnej firmy…

  2. pikpok 22.03.2024 20:20

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.