Nowa Zelandia walczy z bąkami i beknięciami bydła

Opublikowano: 04.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1257

Wygląda na to, że rządy w całym świecie zachodnim są zdecydowane zniszczyć hodowców bydła i trzody, a Nowa Zelandia nie jest tu wyjątkiem.

Według radykałów klimatycznych w tym kraju, bekanie krów i owiec jest zbyt szkodliwe dla środowiska ze względu na uwalniany metan i należy to zjawisko ograniczyć. „Nie ma wątpliwości, że musimy zmniejszyć ilość metanu, który wprowadzamy do atmosfery, a skuteczny system cen emisji dla rolnictwa będzie odgrywał kluczową rolę w tym, jak to osiągniemy” – powiedziała BBC minister ds. zmian klimatu Nowej Zelandii James Shaw czytamy na portalu TheCounterSignal.com.

Zgodnie z proponowanymi przepisami, rząd zacząłby opodatkować hodowców za emisje gazów od 2025 r., oferując zachęty i niższe stawki podatkowe rolnikom, którzy karmią zwierzęta według specjalnej diety zapobiegającej odbijaniu się i sadzą więcej drzew, aby zrównoważyć domniemane emisje z hodowli zwierząt.

Według WebMD inne zalecane przez rząd rozwiązania obejmują „maski dla krów, które wychwytują i zamieniają metan w wodę i dwutlenek węgla, metodę, która zmniejsza emisje o ponad 50%. Niektórzy rolnicy już eksperymentują z paszą z wodorostów. A naukowcy majstrują przy genetyce krów, aby zwiększyć ich wydajność trawienia”.

Ostateczna decyzja w sprawie wprowadzenia podatku od bekania ma zapaść do grudnia tego roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: TheCounterSignal.com
Źródło: Goniec.net

17

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 04.08.2022 08:35

  Chodzi oczywiście o to, by ceny mięsa i mleka wzrosły tak wysoko, by rolnicy zbankrutowali. Ich miejsca na rynku dostawców mają zająć międzynarodowe korporacje rolno-spożywcze.

 2. Szwęda 04.08.2022 18:03

  Cywilizacja kończy się. Niepodzielnie zapanuje cywilizacja śmierci.

 3. Szwęda 04.08.2022 18:07

  Najbardziej tragiczne i przerażające jest to, że miliony ludzi na całym świecie godzi się na to co wyczynia z nami garstka trzęsących światem potworów w ludzkiej postaci. To bierność tych milionów ludzi będzie przyczyną zagłady cywilizacji, ludzkości a w konsekwencji gatunku ludzkiego jaki znamy.

 4. shkshk 05.08.2022 09:45

  “Cywilizacja kończy się. Niepodzielnie zapanuje cywilizacja śmierci.” – oni po prostu chcą by ludzie żarli robaki. Dużo tańsze w produkcji. Jedzenie pełnowartościowego mięsa (krów, świń i drobiu) będzie tylko dla superbogaczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.