Nowa metoda odkrywania planet podobnych do Ziemi

Opublikowano: 09.04.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 676

Naukowcy z uniwersytetu w Auckland napisali w czasopiśmie “Monthly Notices of the Royal Astronomical Society” (Królewskie Towarzystwo Astronomiczne), że odnaleźli nową metodę, dzięki której będzie można odkryć nawet miliardy planet podobnych do Ziemi.

Nowa metoda jest nazywana mikrosoczewkowaniem grawitacyjnym i wymaga ona połączenia danych z mikrosoczewkowania oraz z teleskopu kosmicznego Kepler. Doktor Phil Yock powiedział, że teleskop znajduje planety wielkości Ziemi które są blisko macierzystych gwiazd. Szacuje się, że takich planet w Naszej galaktyce jest około 17 miliardów. Te planety są zazwyczaj bardziej gorące od Ziemi, ale niektóre mogą mieć podobną temperaturę, jeśli krążą wokół chłodnej gwiazdy, zwanej czerwonym karłem.

Dzięki ich metodzie będzie można odkrywać planety chłodniejsze od Ziemi. Przy interpolacji pomiędzy teleskopem Kepler a wynikami z MOA (Obserwacje Mikrosoczewkowania w Astrofizyce), powinni odkryć dużą ilość planet podobnych do Ziemi, nadających się do zamieszkania. Doktor Yock uważa, że takich planet może być nawet 100 miliardów.

Naukowcy dzięki tej metodzie odkryli w ostatnich latach kilka planet wielkości Neptuna. Symulacje przeprowadzone przez doktora Yocka i jego zespół wykazały, że planety wielkości Ziemi mogą być wykrywane łatwiej, gdy ogólnoświatowa sieć jest dostępna do monitorowania przez średniej wielkości zrobotyzowane teleskopy. Sieć tego typu jest rozwijana przez Las Cumbres Observatory Global Telescope Network, która będzie wykorzystywana do badania wydarzeń z udziałem mikrosoczewkowania.

Na podstawie: tylkoastronomia.pl
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. whirlwind 10.04.2013 09:32

    “Naukowcy z uniwersytetu w Auckland napisali (..) że odnaleźli nową metodę (..)”

    “Naukowcy dzięki tej metodzie odkryli w ostatnich latach (..)”

    Te dwa cytaty każą zadać pytanie co dokładnie jest rozumiane pod pojęciem “nowa” metoda. Ja osobiście o mikrosoczewkowaniu grawitacyjnym czytałem już kilka lat temu.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrosoczewkowanie_grawitacyjne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.