Nie masz ArriveCAN, zapomnij o międzynarodowym maratonie

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1148

Zawodnicy, którzy w przyszłym miesiącu będą chcieli wziąć udział w kanadyjsko-amerykańskim maratonie, będą potrzebowali dokumentów potwierdzających szczepienia i rejestracji w aplikacji ArriveCAN. Wymóg używania aplikacji w dalszym ciągu obowiązuje podróżnych odwiedzających Kanadę. Organizatorzy Detroit Free Press Marathon, który odbędzie się 16 października, przypominali w tym tygodniu, że potwierdzenie z ArriveCAN uczestnicy powinni mieć w wersji cyfrowej lub papierowej, a dowód szczepień – w wersji papierowej. Dotyczy to wyścigów: Marathon, International Half-Marathon, serii Supreme lub Wonder, oraz odcinków 1 i 2 na trasie Marathon Relay.

Aaron Velthoven, wicedyrektor maratonu, powiedział, że organizatorzy mieli nadzieję na uzyskanie zwolnienia z używania aplikacji, ponieważ wyścig jest organizowany na dokładnie określonej trasie i w konkretnym czasie. Niestety nie udao się.

Detroit Free Press Marathon odbywa się co roku od lat 70. Ostatnie dwie edycje ze względu na pandemię były jednak odwołane. Impreza sportowa trwa trzy dni, od 14 do 16 października. Składają się na nią: pełny maraton, półmaraton międzynarodowy, półmaraton amerykański, maraton w formie pięcioosobowej sztafety i jeszcze kilka innych wyścigów.

Jeśli chodzi o trasy przechodzące na teren Kanady, to biegacze będą biegli przez Ambassador Bridge, potem Huron Church Road na północ, dalej na wschód Riverside Drive do Goyeau Street i na południe do Detroit-Windsor Tunnel. Velthoven tłumaczy, że uczestnicy przebywają na terytorium Kanady przez około 20 minut. Wyścig zaczyna się o 7 rano i kanadyjska część przypada przed 10.

Oprócz wydruku z ArriveCAN i dowodu szczepienia biegacze muszą mieć przy sobie paszport, prawo jazdy, kartę programu NEXUS, SENTRI albo FAST lub odpowiednie dokumenty ludności rdzennej.

Osobom, które nie mają obywatelstwa kanadyjskiego i nie chcą się rejestrować w aplikacji ArriveCAN, organizatorzy radzą wybór wyścigów po amerykańskiej stronie lub przełożenie udziału w maratonie na przyszły rok. Zmiany w przypadku już zarejestrowanych uczestników kosztują 25 dolarów i mogą być dokonywane do 30 września.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 12.09.2022 08:50

    Pewnie boją się, że wygrają „nieszczepieni” na COVID-19. Ciekawe, czy podczas maratonu dojdzie do jakichś „nagłych zgonów” sportowców?

  2. agama 12.09.2022 14:13

    ciekawe jak to jest mieć świadomość bycia historycznym śmieciem popierającym taką segregację XD

  3. ARTUR 12.09.2022 22:18

    Przecież to już było , Hitler też nie dopuszczał do startu osób jeśli nie przeszli selekcji wyglądu na aryjczyka i dlatego na olimpiadzie w Berlinie nie miał się czym pochwalić . Następcy von Brauna godnie przenoszą nazistowskie idee selekcji do obecnych czasów .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.