Nie chcą uruchomienia elektrowni atomowej w Ohi

Opublikowano: 30.06.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 414

Ponad 200 tysięcy osób zgromadziło się przed siedzibą rządu w Tokio, w proteście przed ponownym rozruchem dwóch reaktorów w tamtejszej elektrowni atomowej. Demonstracja zaplanowana na dziś miała według szacunków organizatorów zgromadzić około 45 000 osób, jednak jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem o godzinie 18:00 czasu japońskiego (JST), zebrało się niemal 40,000 osób, a liczba ta stale rosła. Duże siły policyjne zostały rozmieszczone przed budynkami rządowymi gdy tłum niezadowolonych obywateli liczył przeszło 100 tysięcy, zaś organizator przyznał, że demonstracja wymknęła się spod kontroli. Nakazano przerwanie demonstracji.

Po wypadku, wiele krajów, w tym Niemcy i Włochy wprowadziły ograniczenia w eksploatacji i rozwoju energetyki jądrowej.

Przed katastrofalnym tsunami w marcu 2011 roku, elektrownie atomowe dostarczały Japonii ogółem 30% całej energii elektrycznej. Po wypadku jądrowym w elektrowni Fukushima I, rząd Japonii nakazał wyłączenie wszystkich pracujących reaktorów jądrowych. 20 km strefa wokół elektrowni została objęta całkowitą ewakuacją, zaś w oddalonym o 250km Tokio, stwierdzono podwyższony poziom promieniowania sięgający 0,0008 mSv/h. Na całym terenie prefektury Fukushima stwierdzono także znaczne skażenie cezem-137, będącym drugim najliczniej uwalnianym radioizotopem w przypadku awarii reaktorów jądrowych.

Opracowanie: Aleksander H.
Na podstawie: Fukushima Diary
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. egzopolityka 30.06.2012 13:30

    Są znane od dawna ekologiczne technologie pozyskiwania energii punktu zerowego z otoczenia jak i wiele innych zaawansowanych technologii jednak władze blokują ich wdrożenie bo wtedy społeczeństwo stałoby się samowystarczalne i rząd przestałby być potrzebny.

    Ludzie którzy głosują co cztery lata myślą że wybierają najmądrzejszych i najszlachetniejszych ludzi. Faktycznie wybierają psychopatów, którzy robią co mogą, żeby utrzymać władzę, ciemnotę w społeczeństwie i niski standard życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.