Następuje aktywacja superwulkanu Yellowstone

Opublikowano: 24.02.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Pojawiają się niepokojące wieści na temat superwulkanu, położonego pod Yellowstone National Park. Zaobserwowano tam zjawiska, które były widywane wcześniej na krótko przed erupcją innych wulkanów.

Do zjawisk tych należy gwałtowny wzrost wysokości kaldery i pojawienie się nowego gazu wydobywającego się z pęknięć, czyli helu-4. To bardzo rzadki typ helu i obecność tego gazu, bardzo martwi wulkanologów. Gaz pochodzi z głębi ziemi, pod Yellowstone. Uczeni, którzy badali to zjawisko twierdzą, że gaz był wcześniej uwięziony przez setki milionów lat w skałach. Wyniki badań na ten temat zostały opublikowane w formie artykułu w czasopiśmie “Nature”.

Gdyby doszło do erupcji Yellowstone, byłoby to globalną katastrofą. Od roku w Yellowstone zauważalny jest wzrost liczby trzęsień ziemi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, stacje sejsmiczna i GPS zanotowały podniesienie się powierzchni ziemi o 3,5 cm. Aktywność sejsmiczną w okolicy wulkanu można obserwować na tej stronie internetowej.

Pojawienie się helu-4 jest uważane za wskazanie dla nadchodzącej aktywności wulkanicznej. Tak się stało na przykład w 2011 roku na wulkanicznej wyspie El Hierro, najmniejszej z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Jak wiemy potem doszło do trwającej siedem miesięcy erupcji podmorskiej.

Mamy niewątpliwie zbieg pewnych zdarzeń, które mogą oznaczać przebudzenie tego wielkiego wulkanu. Ziemia nad gigantycznym kraterem Yellowstone podnosi się i przesuwa w kierunku południowo-wschodnim. Na dodatek mamy emisje helu-4 widywane przed erupcjami. Sejsmicznie też jest daleko od spokoju, a 11 lutego 2014 r. w obrębie parku doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 3,6 w skali Richtera i to już coś znaczącego.

Ostatnia erupcja Yellowstone miała miejsce 640 000 lat temu, a opierając się na analizie średniego upływu czasu między kilkoma poprzednimi erupcjami, nie można wykluczyć, że zbliżamy się do kolejnego wybuchu. Gdyby do tego doszło świat uległby negatywnym przeobrażenio,. Można się spodziewać dekady z zimą wulkaniczną. Nie trzeba dodawać, że byłby to koniec USA, a wpływ takiej erupcji bez wątpienia byłby globalny i doprowadziłaby ona do znacznego zmniejszenia ludności Ziemi.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Widocznie już nawet Ziemia ma dosyć tego co robią amerykanie.

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Ciekawe, czy te wszystkie działania USA w celu zakupu amunicji, magazynowania zapasów, zamówień na trumny, szpitale polowe, dodatkowe uprawnienia dla policji i innych służb mundurowych nie są przypadkiem przygotowaniem przed dantejskimi scenami, do jakich musi dojść jeśli kaldera wybuchnie. My wiemy to, co do nas dotrze, ale co wiedzą Ci, którzy może maja pewne info a nie chcą siać paniki?

free_man
Użytkownik
free_man

Yyym
Aztekowie i Majowie już byli. Wikingowie również (22 lutego 2014 :-p) Sumerowie chyba też.
To jaki teraz kalendarz wskazuje na koniec świata w 2014 roku?
Persów?
Ale sie boje :-p

TheEnd
Użytkownik
TheEnd

free_man ale jesteś ograniczony , aż szok że wchodzisz na wolne media.To jest wulkan do tego nie byle jaki , a wulkany mają gdzieś ludzi ich kalendarze i cała naszą cywilizacje jak wybuchnie to świat zmieni się nie do poznania.Tylko ludzie pozbawieni wyobrazni mogą sobie kpić z siły natury.

nibywolny
Użytkownik
nibywolny

“Setki milionów lat”, “640 000 lat”

To już dyskredytuje cały ten artykuł

tytus
Użytkownik
tytus

W Egipcie żyje sobie pewna pani, nazwiska nie pomnę która ma dar przewidywania i to zweryfikowany przez życie.W zeszłym roku przewidziała ,że w jej kraju spadnie śnieg .Niesłychanie rzadkie zjawisko atmosferyczne na tamtych terenach.Jej prognozy dotyczące USA i roku 2014 mówią o olbrzymiej katastrofie na terenie Stanów wywołanej przez siły przyrody i o głębokim podziale w społeczeństwie amerykańskim .Ten podział ma być nieodwracalny.Można się z tego pośmiać ale np były prezydent Mursi którego obalenie też przewidziała, z jej prognoz na pewno się nie śmieje.

matimozg
Użytkownik
matimozg

@tytus
Chodzi Ci o Joy Ayyad?

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@tytus

Ta pani o , której piszesz udzieliła takiego wywiadu dla “Głosu Rosji”. Opisała tam zmiany na mapie świata i to,że nagle Rosja stanie się światowym liderem, ważniejszym niż USA i Chiny razem wzięte :)

Nie przeszkadza ci informacja gloryfikująca kraj , który najprawdopodobniej “zamówił” ten artykuł :)

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ