Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Opublikowano: 25.05.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 831

Od dziś (25 maja) można osobiście załatwiać urzędowe sprawy, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. We wszystkich instytucjach będą obowiązywać szczególne zasady bezpieczeństwa.

Sprawy urzędowe bezpośrednio załatwimy m.in. w urzędach pracy, urzędach skarbowych, placówkach ZUS. Do przywrócenia bezpośredniej obsługi interesantów zobowiązane są urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej – urzędy gminy czy starostwa powiatowe.

W placówkach będzie obowiązywał reżim sanitarny: kontrola temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa oraz do zachowania dystansu.

Liczba osób przebywających w jednym pomieszczeniu będzie uzależniona od liczby stanowisk obsługi. MSWiA zachęca jednak do elektronicznego kontaktu z urzędami, jeśli to możliwe.

„Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem” – powiedział wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Od 25 maja w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ósmoklasistów. 1 czerwca ruszą konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nadal jednak nauka ma się odbywać zdalnie.

Szkoły będą funkcjonować w określonym reżimie sanitarnym. Rekomendacje wydał resort edukacji, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Wszyscy pracownicy szkoły, w razie konieczności, powinni być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

„To jest bardzo duże wyzwanie. Obciążenie dla nauczycieli będzie podwójne, bo trzeba będzie zająć się dziećmi w szkole, pilnować bezpieczeństwa i zachowania dystansu, a jednocześnie zapewnić dostęp do szkoły dzieciom, które pozostaną w domach” – powiedział Marek Pleśniar, dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty w rozmowie z RMF FM. Dodał, że z pewnością jest to zadanie przekraczające wszelkie możliwe formy zatrudnienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polantek
Użytkownik
polantek

Powoli rozjasnia się krajobraz po bitwie. Narazie widać, że branża IT jest zdrowo umoczona w paniko-panemię.