Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Opublikowano: 25.05.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 278

Od dziś (25 maja) można osobiście załatwiać urzędowe sprawy, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. We wszystkich instytucjach będą obowiązywać szczególne zasady bezpieczeństwa.

Sprawy urzędowe bezpośrednio załatwimy m.in. w urzędach pracy, urzędach skarbowych, placówkach ZUS. Do przywrócenia bezpośredniej obsługi interesantów zobowiązane są urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej – urzędy gminy czy starostwa powiatowe.

W placówkach będzie obowiązywał reżim sanitarny: kontrola temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu. Interesanci zobowiązani są do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa oraz do zachowania dystansu.

Liczba osób przebywających w jednym pomieszczeniu będzie uzależniona od liczby stanowisk obsługi. MSWiA zachęca jednak do elektronicznego kontaktu z urzędami, jeśli to możliwe.

„Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem” – powiedział wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Od 25 maja w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ósmoklasistów. 1 czerwca ruszą konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nadal jednak nauka ma się odbywać zdalnie.

Szkoły będą funkcjonować w określonym reżimie sanitarnym. Rekomendacje wydał resort edukacji, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Wszyscy pracownicy szkoły, w razie konieczności, powinni być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

„To jest bardzo duże wyzwanie. Obciążenie dla nauczycieli będzie podwójne, bo trzeba będzie zająć się dziećmi w szkole, pilnować bezpieczeństwa i zachowania dystansu, a jednocześnie zapewnić dostęp do szkoły dzieciom, które pozostaną w domach” – powiedział Marek Pleśniar, dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty w rozmowie z RMF FM. Dodał, że z pewnością jest to zadanie przekraczające wszelkie możliwe formy zatrudnienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polantek
Użytkownik
polantek

Powoli rozjasnia się krajobraz po bitwie. Narazie widać, że branża IT jest zdrowo umoczona w paniko-panemię.