Na Marsie odkryto miejsce, w którym mogą być ślady życia

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1231

Uczeni z Uniwersytetu Browna w USA ustalili, że w kraterze Jezero na Marsie obecne są minerały nadające się do zachowania śladów życia pozaziemskiego – czytamy w komunikacie na Phys.org.

Z pomocą orbitalnego aparatu kosmicznego Mars Reconnaissance Orbitet uczeni odkryli dwa złoża ditlenku krzemu. Na Ziemi minerały te służą do preparowania mikroskopijnych skamieniałości i innych śladów czynności życiowych organizmów.

Specjaliści NASA planują wysłać w ten rejon nowy łazik w ramach misji Mars 2020. W dawnych czasach w kraterze Jezero istniało jezioro, do którego wpadały rzeki. Owe rzeki pozostawiały w jeziorze materiał z obszernego działu wodnego, co zwiększa prawdopodobieństwo występowania w nim pozostałości po żywych organizmach, jeśli te kiedykolwiek istniały na Czerwonej Planecie.

W 2020 roku NASA uruchomi misję Mars 2020 w ramach programu Mars Exploration Program. Na Czerwoną Planetę wysłany zostanie rover o konstrukcji analogicznej do łazika Curiosity. Nowy łazik jest przeznaczony do astrobiologicznych badań starożytnych miast i poszukiwania śladów życia. Łazik zostanie wyposażony w dron rozpoznawczy i będzie się wyróżniać większą sterownością niż jego poprzednik, jednak uczeni uważają, że sukces misji zależy od właściwego wyboru miejsca lądowania.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ