Mars mogły zamieszkiwać mikroorganizmy zjadające wodór

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1165

Mars w czasach starożytnych był zamieszkany przez mikroorganizmy, które następnie zniknęły, ponieważ z powodu absorpcji wodoru obniżyły temperaturę na planecie do śmiertelnych dla nich wskaźników. O odkryciu poinformowali francuscy naukowcy.

Naukowcy zbadali stan skorupy marsjańskiej i zasugerowali, że 4 miliardy lat temu na planecie mogły istnieć drobnoustroje, które pochłaniały wodór i wytwarzały metan. Potrzebowali tylko kilku centymetrów skały, aby chronić się przed potężnym promieniowaniem. Podobne mikroorganizmy mogą być zamieszkiwane przez dowolny obszar Marsa, który nie jest pokryty lodem.

Jednak absorpcja wodoru z atmosfery Marsa, zdaniem naukowców, spowodowała spadek temperatury na planecie o 200 stopni Celsjusza, co doprowadziło do śmierci wszystkich organizmów żyjących w pobliżu powierzchni. Pełne badanie ekspertów zostało opublikowane w czasopiśmie „Nature Astronomy”.

Wcześniej naukowcy z Instytutu SETI nie wykluczali, że początkowo na Marsie może znajdować się woda, a jej atmosfera składała się głównie z wodoru.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.